| CarminaDenisa13 a întrebat:

Am o mica problema.Deci imi place de un baiat si i-am scris intr-o zi pe Facebook si l-am intrebat despre un club din care face el parte.Am vorbit in jur de o ora jumatate cu el si a fost foarte dragut cu mine, mi-a spus tot felul de lucruri despre acel subiect dar nu am reusit sa vorbim despre noi si nici nu m-a intrebat nimic despre mine, se facuse 1 noaptea si am incheiat conversatia. Zilele urmatoare i-am dat follow pe Instagram dar nu mi-a dat back.Nici nu cred ca si-a dat seama ca i-am scris cu alte intentii, are 16 ani.Ar avea rost sa incerc sa ii scriu din nou? Eu as vrea dar nu vreau sa il bat la cap sau sa imi dea block.Am vorbit cu el acum 2 saptamani. Daca da, ce ar trebui sa ii scriu?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce ati conversat si va cunoasteti intr-o oarecare masura nu ar reprezenta un fapt iesit din comun sa-i transmiti ca il apreciezi in mod deosebit si din acest motiv ti-ai dori foarte mult sa deveniti prieteni adevarati si in viata reala nu doar cea virtuala cum sunteti in prezent. Si pentru a va cunoaste mai bine si mai indeaproape sa iesiti la o plimbare in 2, in oras sau in parc. Multa bafta si....Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca esti cu un an mai mare ca el posibil crede ca nu esti interesata deloc de el. Bine, nici nu ma mira. Majoritatea la varsta ta au baieti de 20 de ani(sau chiar mai mari ) nu cu un an mai mic. Ori e prea tantalau sa vada ca vrei ceva.

| Negru_Rebeca_2002 a răspuns:

Dacă iti place de el, scrie-i. Sau mai intreabă-l de vorbă. Sunteti din acelasi loc amândoi? Da' tu ai 13 ani? Pentru că dacă ai, nu-i mai trimiti mesaj.