| Chocolate69 a întrebat:

am o mica problema.
Deci... sa incepem big grin am 18 ani si sunt virgina, curand( acum cateva zile) m-am " jucat" cu prietenul meu si mi-a bagat capul penisului in vagin (dupa cateva minute de preludiu)... credeti ca se poate instala o sarcina nedorita, adica ma refer sa fi curs lichidul preejaculator(desii a mai durat destul pana si-a dat drumul ) sau nu este posibil asa repede? straight face Ciclul luna trecuta mi-a venit pe 20. Acum nu am niciun semn ca as fi insarcinata sau ceva. sper ca nu poate exista acest risc.

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta ai 18 ani si nu stii bazele de anatomie ale organului tau genital? foarte trist, daca tot ati facut preludiu puteati sa fi facut o partida de sex nebuna ca la carte dar parca vad saracul baiat ce ii s-a taiat tot cheful cand te-o vazut pe tine panicata din cauza "lichidului"

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai un ciclu menstrual regulat (sau pe aproape) cu o durata medie de circa 28 de zile inseamna ca perioada fertila a fost cu aproximatie intre 30 octombrie si 6 noiembrie (si in 3-4 noiembrie ziua ovulatiei). In cazul in care rationamentul este valabil "joaca" voastra de-a "sexul" s-a petrecut exact in perioada cea mai critica. Doar el iti poate garanta ca este/a fost capabil sa isi coordoneze si controleze perfect ejacularea; deoarece acel lichid preejeculator doar in anumite conditii ar putea sa se contamineze cu sperma si sa preia spermatozoizi din aceasta. Teoretic posibilitate de a se forma o sarcina exista insa tot teoretic probabilitatea de a se intampla asa ceva este foarte/destul de mica insa nu poate fi exclusa in totalitate.Este normal sa nu ai/nu simti inca niciun semn premenstrual deoarece este mult prea devreme, menstruatia urmand sa-ti inceapa undeva in jur de 17-18 noiembrie. Orice joaca sexuala neprotejata petrecuta in perioada fertila si mai ales in preajma zilei de ovulatie poate prezenta intotdeauna un anumit grad de risc. Sper ca totusi sa nu se intample nimic.Multa sanatate.

| Chocolate69 explică (pentru corbulalbrosu):

Si.a introdus capul in vagin dupa o joaca de cateva minute. El practic isi da drumul mai greu si chiar si.a dat drumul dupa destul timp de cand mi.a bagat capul penisului... nu stiu ce ar fi cautat acel lichid preejelaculator atunci...acest lichid exista mereu sau doar inainte de sperma?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Chocolate69):

Acel lichid preejeculator apare inainte de ejaculate pe toata perioada sexului DAR poate exista sau nu, deoarece la circa 30% dintre barbati le lipseste si are doar rolul de a lubrefia capul penisului (glandul)pentru ca decalotainainrea acestuia sa se produca usor.Am scris foarte clar ca AR PUTEA contine spermatozoizi in anumite conditii. De asemenea ca in cazul in care isi poate COORDONA si CONTROLA ejacularea nu ar trebui sa ai motive de ingrijorare.

| mihai69 a răspuns:

1. virginitatea nu constă într-o bucată de piele (care poate chiar lipsi sau să fi fost ruptă accidental sau prin masturbare), ci în „puritatea", fecioria, unei fete, adică exact prin faptul că nu a fost pătrunsă de niciun penis, fie doar și cu capul.
2. „curând" se referă la un eveniment viitor, nu la ceva deja trecut.
http://dexonline.ro/definitie/cur%C3%A2nd/854787
3. deși e relativ puțin probabil, se poate întâmpla ca în lichidul preejaculator să fie și spermatozoizi viabili. Și acel lichid e eliminat cam tot timpul cât penisul e excitat, nu doar înaintea ejaculării propriu-zise. Așadar, da - un risc există (mai ales dacă erai în perioada fertilă - și se pare că erai); dar e foarte mic.

| neutrino a răspuns:

Nu stiu daca esti sau nu gravida (dar poti fi), dar stiu ca nu mai esti virgina, asa cum tu sustii.

| Chocolate69 explică (pentru neutrino):

Nu mi s-a rupt niciun himen ( la chestia asta ma refeream... nu ca as fi facut asta si numai sunt virgina cu "gandul" )

| neutrino a răspuns (pentru Chocolate69):

Scuza-ma te rog, am omis faptul ca el si-a bagat numai capul...Corect, in acest caz himenul tau este intreg, dar este posibil sa nu mai fie la locul sau.

| Emilian65 a răspuns:

Chiar daca nu ti s-a rupt himenul, dar daca a ajuns lichidul prespermatic in vagin este posibila o sarcina nedorita.

| mentholinks a răspuns:

Doar daca esti foarte ghinionista. Mai degraba ar trebui sa te temi de vreo boala ca sunt multe.

| Gunoi a răspuns:

Pentru siguranța ta ar fi bine să faci un test de sarcină astfel vei fi 100% sigură în ceea ce privește răspunsul la întrebarea ta, ai grijă de tine.
Acel luchid preejaculator e înainte de spermă, nu e tot timpul.
Unde și-a dat drumul? o.0 dacă în tine e posibil să fie șanse să fi însărcinată