| alexutzul a întrebat:

Am o mica problema, fata pe care o iubesc are prieten, ea nu stie ca eu o iubesc. Credeti ca mai are rost sa ii spun ce simt pentru ea?

7 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Bineinteles ca are rost! In primul rand nu ar fi trebuit sa te indragostesti de ea fiind constient ca are prieten si ca probabil ea se intelege bine cu iubitul ei. Din pacate e prea tarziu pentru asta, dar marturiseste-i, astfel scapi de o povara de pe sufletul tau decat sa traiesti si sa te intrebi mereu: dar daca ii spuneam, ce s-ar fi intamplat? Nu-ti fie teama, curaj, spune-i si vezi ce se intampla si ce reactie are. Nu ai nimica de pierdut, nu te va respinge sau uri pentru asta, dar ea iti va sugera sa ramaneti doar prieteni si va fi surprinsa desigur cand va auzi sentimentele tale. Scapa de aceasta piatra de pe sufletul tau si te vei simti bine. Mult succes iti doresc!

Răspuns utilizator avertizat
| Amelya02 a răspuns:

Nu are rost sa-i spui nimic pana nu se desparte de prietenul ei, am trecut prin asta, si pur si simplu m-am simtit aiurea.nu am stiut ce sa-i zic acelui baiat.Cel mai bine este sa astepti, iar daca sunteti suficienti de apropiati, atunci actionezi.

| XxSh0xFirexX a răspuns:

DA eu cred ca ar trebui pentru ca poate vei fi cu ea.Dar cel mai bine intreabati inima si vei vedea raspunsul

| adelaadelaadela a răspuns:

Da are rost, poate intr-o zi... cine stie o sa se desparta de el si o sa inceapa sa simta ceva pentru tine, dar pana sa ii spui incearca si tu sa ii zambesti sa ii dai de inteles ca o placiwinking. Succes!:*

| Betynutza a răspuns:

Incearca sa il faci pe el sa fie " the bad guy " in fata ei. dar totusi incearca sa nu te faci de ras. esentialu povestii e sa ii daii de inteles ca o iubesti. stai pe langa ea. ajut-o ce nu stie invat-o. sau chiar poti sa ii zici ca o iubesti cine stie. poate ca intr-o zii va fi si cu tine. dar totusi vezi acel baiat sa nu fie chiar prtn tau cel mai bun...

| marinamihai a răspuns:

Da mai conteaza,daca vrei sa fi impreuna cu ea,du-te pe langa ea fa-o mai atenta adica vb cu ea,razi,glumesty,cand te intalnesty cu ea i dai o ciocolata ceva,si ea incet incet va renunta la iubitul ei si va veni la tine,asa am facut si eu si a mers,dar asta depinde de fata daca te place sau nu, daca nu te place fa-o s ate placa, bafta! Funda!big grinwinking