| aleciurbe a întrebat:

Hei TPU, am prieten de aproape 2 luni, tin la el dar nu il iubesc. In acest week-end am intalnit un baiat care ma place. Acest baiat ma face sa ma simt cea mai frumoasa din lume. Cand sunt cu el imi bate inima tare de tot. Pot sa spun ca il plac, poate mai mult decat pe prietenul meu. Problema este ca e o mica distanta intre noi, dar cu toate aste mi-a spus ca o sa vina la mine de cate ori e nevoie (are masina). Ce sa fac, daca credeti ca e mai bine sa ma despart de prietenul me cum sa ii spun? Daca nu de ce nu? Am nevoie de niste sfaturi puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| AndreChan a răspuns:

Pai intrebarea mea este, inainte sa fii cu prietenul tau il iubeai? si cum s-au sters sentimentele astea asa dintr-o data? in fine parerea mea este ca sa nu ii ranesti sentimentele baiatului spune-i ca nu mai poti duce relatia si vrei sa faceti o pauza( crede-ma chestia asta cu sa facem o pauza merge mereu, sau cel putin mie mi-a mers thinking ) si sa ramaneti numai prietenihappy in caz ca te va intreba cu cum? de ce? si chestii de genul ii vei raspunde simplu: pentru ca simt ca nu mai pothappy si voila!laughing sper ca ti-am fost de ajutor si vezi ce faci cu cel de la mare departare ai grija sa nu te fraiereasca, ca vinee ca face ca drege, vezi ca nu toti vin asa pentru tine, oricum vezi ce facibig grin fundita?puppy dog eyes

| aleciurbe explică (pentru AndreChan):

Mersi mult, o sa tin cont de sfatul tau puppy dog eyes!

| AndreChan a răspuns (pentru aleciurbe):

Cu placere puppy dog eyes