| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema...cunosc de aproximativ 2 ani un baiat( il iubesc, ma iubeste insa nu are curajul sa-mi ceara sa fiu iubita lui), insa eu sunt dispusa sa astept sa faca acest pas.Problema este ca in viata mea a aparut un baiat(care ma place), un baiat cum intotdeauna mi-am dorit(stie sa se poarte cu fetele)insa din pacate eu nu simt nimic pentru. el, inca neavand curajul sa-i spun acest lucru din cauza ca relatia dintre noi de prietenie s-ar raci si nu vreau sa pierd un prieten ca el.Intrebarea mea este cum sa ii spun faptul ca nu il plac fara ca el sa se supere si sa ramanem inca amici? sper sa ma puteti ajutati si pe mine

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu trebuie sa-i zici verde in fata, ai putea sa-i zici ca tii foarte mult la el ca prieten, si il iubesti ca prieten nu ca altceva si va fi fericit.

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fi sincera cu el, spune-i ceea ce simti, dar propune-i sa fiti amici, si spune-i ca il apreciezi si tii la el ca la un bun amic, si iti doresc numai bine sa fi cu baiatul care iti place tie.

| Paris a răspuns:

Si eu am problema asta mereu. Spune-i verde in fata, oricum nu cred ca relatia voastra are vreo sansa atata timp cat tu vrei ceva iar el, altceva. in general prieteniile, au la baza un sentiment comun, deci. happy

| PoUfOuLeTe a răspuns:

In seara asta am cam dat-o in bara...nu i-am spus ca nu il plac dar nici ca il plac...insa el se simte naspha si eu la fel.Am moralul la pamanat si pur si simplu nu pot sa ii spun, nu am curajul necesar chiar daca voi m-ati sfatuit sa-i spun; pur si simplu nu pot

| zuzi a răspuns:

Din pacate cred ca singura posibilitate este sa-i vorbesti deschis si sincer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga catalina baiatul acela nu te merita ca prietena. El nu intelege ca nu il mai placi? dul dracului. spune-i ca nu il mai iubesti si ca vrei sa mai fiti prieteni.