| IngerasNebun a întrebat:

Am o mica problema. Imi place de un baiat din clasa a8-a si imi este rusine sa ii zic. El nu cred ca ma place si problema e ca la anul nu va mai fi la scoala.Ce sfaturi imi dati? sad

4 răspunsuri:
| missoriginal a răspuns:

Pai daca el nu te place eu nu stiu ce rost mai are sa-i spui
Poate ca mai mult te vei face de ras
Exact asa s`a intamplat cu o colega de`a mea:
Semestrul trecut i`a spui baiatului de care`i place k ar vrea sa fie impreuna etc. pentru ca ea credea k si el o place pentru ca ii tot dadea cu palma la fund iar cand i`a spus ala a inceput sa rada de ea si sa-i spuna k el nu ar fi niciodata cu o fata ca ea k nu`i place de ea s.a.
Plus k le-a mai zis si prietenilor si toata scoala si-a batut joc de ea saraca...
Eu zic sa te asiguri ca totusi simte ceva pentru tine inainte sa-i spui. Poti ruga un/o prieten/a sa il intrebe

| KristyNbk a răspuns (pentru missoriginal):

Deci 1. Nu inteleg ce treaba are faptul ca pleaca din scoala, ca doar nu paraseste orasu` / satu` 2. Spune`i ca`l placi. ce`i greu? sau cel putin in pauze stai pe langa el, glumiti simtiti-va bine, si pe mes baga`l inseama "streseaza`l " si pana la urma poate din vorba in vorba ii marturisesti si ca`l placi, apoi poate ai norocu` sa fie reciproc happy si sa aveti o relatie frumoasa happy

| missoriginal a răspuns (pentru KristyNbk):

Hmm...
1.De ce mi-ai raspuns mie?
2.Cam atat...

| roxanuta1999 a răspuns:

Pai eu zic sa ii zici ca iti place de el pana nu va fi prea tarziu. si pote si el te place.