| paffyxfairy a întrebat:

Am si eu o problema.: deci, imi place de un baiat, ba chiar il iubesc.si el ma place si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Dar mie imi este rusine deoarece eu nu stiu sa sarut. >:" Va rog ajutati-ma si dati-mi sfaturi.

Răspuns Câştigător
| SmileSiAtat a răspuns:

Care e problema daca nu stii sa saruti? Il placi de place, treci fata la treabawinking.Si apropo nimeni nu s`a nascut invatat sa sarute, ai sa inveti si treaba asta stai linistita.Doar pentru ca nu stii sa saruti asta nu inseamna ca nu trebuie sa fii cu baiatul pe care il iubesti. Daca te place o sa inteleaga si fi sigura ca s`ar putea ca nici el sa nu stie.Deci capu` sus si mergi inainte.Astept mesaj sa`mi povestesti cu ce ai mai facutbig grin

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Si daca te iubeste de ce tiar fi rusine? adica tu stii macar ce inseamna iubirea? eu nu cred, eu cred ca habar nu ai ce este aia:-J documenteazate si vezi ce inseamna iubirea si dupa mai vorbim!

| Girl a răspuns:

Pai ca sa stii sa saruti nu trebuie sa urmezi anumite cursuri,sau sa citesti nu stiu ce carti.Cel mai impotant lucru e sa te lasi purtaata de val, cum este vorba si totul va veni de la sine, iar alt lucru mai important e ca baiatul cu care te saruti sa iti si placa.

uite cateva sfaturi:

E bine sa nu fii incordat/a, lasa-te purtat de val si construiti sarutul impreuna. Aveti in schimb grija ca pozitia capului sa fie optima, astfel incat sa nu va loviti fiecare de nasul celuilalt.

Suge usor buzele partenerului, poti trece cand la buza superioara, cand la cea inferioara. Odata ce te-ai obisnuit cu miscarea, poti deschide incet gura si poti scoate usor limba. Ai grija sa nu faci asta brusc. Daca partenerul/a nu reactioneaza nu e nevoie sa insisti.

Atingeti-va usor limbile printr-o miscare blanda, nu apasa si nici nu cauta prin gura partenerului. Scoate usor limba dar nu inchide gura decat putin, dupa care, poti repeta scena de dinainte.

Sfaturi:
Nu "sterge" dintii partenerului cu limba.
Nu uita sa respiri, n-ai vrea sa-l sperii pe celelalt.
Adopta si exerseaza atingerile in timpul sarutului. Pune mana pe fata partenerului, sau prin par.
Cheia succesului este rabdarea si repetitia.

Bafta:*

| alexa007 a răspuns:

Daca baiatul respectiv chiar tine la tine nu-i va pasa acest lucru si chiar te va invata el

| katy_8666 a răspuns:

E un sarut inveti tw sa faci si asta!