| patricia_8129 a întrebat:

Am si eu nevoie de sfaturi multe eu iubesc un baiat care este mai mare cu trei ani ca mine este la facultate si eu sunt in clasa a 9 a si el tine la mine dar problema este ca eu le-am spus parintilor mei despre el si lau refuzat noi nu vrem sa ne despartim ai mei cred ca el vrea de la mine doar sa se culce cu mine si eu nu cred asta ce sfaturi imi dati eu fac 17 ani anul asta. dau fundita pentru cel mai de folos raspuns

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

A fost corect din partea ta sa le spui parintilor, indiferent daca sunt de acord sau nu, ei acum STIU.Nu sunt de acord cu alegerea ta pentru ca ei se gandesc ca ai de terminat un liceu,vor sa-ti faci un viitor si,in plus,da,se tem ca prietenul tau sa nu vrea doar sex de la tine.Temeri normale de parinti. Daca voi va iubiti,trebuie doar sa le demonstrati ca nu e asa. Spune-le frumos parintilor ca tu la el nu renunti,poate veni si el sa stea de vorba cu ei,daca se poate si vedeti-va de viata si iubirea voastra.Voi doi sa fiti uniti,sa vorbiti mereu,sa va vedeti, tu sa-ti vezi de scoala si atunci, parintii posibil sa inceapa sa inteleaga ca esti matura si ca el e alesul tau.Sunt multe cazuri in care unul din doi nu a fost acceptat de parinti, dar dragostea invinge totul.Nu va dati batuti si sa va iubiti mult.Mult noroc!

7 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Esti in clasa a 9`a si ai 17 ani? Cam ciudat.

| ELLSSA a răspuns:

Cum? La 17 ani eu eram in clasa a 11a...
Ce zici tu acolo?

| andrei_4094 a răspuns:

Ar fi bine pentru tine sa vrea sex, ajunge la bulau sau iti da multi bani sa-ti retragi declaratia :d

| roxxy96 a răspuns:

Esti in clasa a 9a la 17 ani? pai daca si el tine la tine incearca sa le explici parintilor tai ca el chiar te iubesti si de exemplu ai putea sa-l chemi la tine si sa discutati impreuna cu parintii tai si el sa le spuna exact ce are de gand sa faca cu tine.

| Ronnii33 a răspuns:

Baieti vin si pleaca, dar dac ti cu adevarat la el si tu nu esti doar o aventura prntru el trebuie sa lupti! nu-ti asculta parintii (dact daca merita el cu adevarat). pana la urma totul iese cu bine!happy

| patricia_8129 explică:

Sunt data de 7 ani jumate la scoala si anul asta fac 17 ani nu ii am facuti

| SunShine_8563 a răspuns:

Pai arata-le ca nu vrea doar asta si convinge.te si tu. si poate o sa il accepte pana atunci stai pe ascuns happy