| marie180397 a întrebat:

Buna:* am o mica problema- mie imi place mult de un baiat... am ajuns sa il iubescstraight face si ast-iarna el era cu o prietena foarte buna de-a mea si anume colega mea de bancahappy acestia aveau certuri mai mereu pana cand aceasta(luiza) i-a dat papucii exact de anul nou happy (31.dec.) si el tinea multt la ea si avea uneori tentative de omor cel putin asa spunea el... si eu am inceput sa vb cu el pe mess etc. si pana intr-o zi cand m-a intrebare daca imi place de el i-am zis ca da si am continuat am vb iar prin ianuarie-februarie mergeam la el la etaj in liceu (la2) si voarbeam cu el despre noi, m-a saruta si ma lua in brate asta de 2 orihappy si de fata cu alti prietenihappy am mai vb cu el si mi-am facut curaj si l-am intrebare daca vrea sa fim imrepuna a zis ca nu si discutiile au continuathappy acum ultima ora cand am vb cu el l-am intrebare iar si el mi-a spus ca este pentru binele meu ca are probleme si ca vrea sa nu patesc ceva. ce ar trebui sa fac? chiar tin la el cu adevaratstraight face precizez ca mai sunt cu un baiat din franta de 5luni (ne-am vzt ne stim. am stat impreuna pentru ca este de la mine de la tara) ajutati-ma va rog eu multpuppy dog eyes ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Cel mai bine este sa te gandesti de mai multe ori daca inca il mai iubesti cu adevarat pe baiatul ala din Franta. De obicei relatiile la distanta nu au rezultate bune, asa ca mai bine sa fii cu cineva din acelasi oras cu tine, ca sa va puteti intalni. Daca baiatul pe care il placi spune ca este spre binele ta daca nu esti cu el, probabil ca are o problema destul de grava, deci trebuie inteles. Poate ca are vreun viciu si, fiind constietn de faptele sale, nu vrea sa influenteze negativ pe nimeni. E un semn bun, asta inseamna ca tine la tine. Gandeste-te: altul s-ar combina cu tine doar ca sa-ti faca rau sau ca sa-si bata joc de tine. Ramai amic cu respectivul si incearca sa-l "tragi de limba" ca sa afli cam ce probleme are el de nu poate fi cu tine. Poate nu te place indeajuns de mult si nu vrea sa te raneasca... Poate are probleme cu parintii, acestia nevroind ca baiatul lor sa aiba vreo iubita, considerandu-l inca nepregatit pentru acest pas. Cel mai bine este sa-i fii aproape, sa-i marturisesti si tu micile tale neintelegeri sau probleme (fii atenta, nu exagera!) ca sa vada ca ai incredere in el. Nu-i divulga secretele, in caz ca-ti va marturisi vreunul. Fii aporpiata de el, dandu-i dovada ca esti o persoana cu capul pe umeri si stapana pe ea. Mult noroc!winking

2 răspunsuri:
| JustSomebody a răspuns:

Buna.In primul rand nu iti bate joc de baiatul din Franta si nu il insela.Mai bine desparte-te de el decat sa il inseli.Nu poti sa te uiti la alt baiat cand ai un iubit.Dar acum am sa incerc sa te ajut nu sa te judechappy.Eu zic sa il intrebi de ce nu vrea sa fie cu tine si explica-i cat de importante au fost pentru tine acele saruturi si imbratisari si ca tu credeai ca intre voi este ceva.Raspunsul lui este cel care va definste relatia. Spune-i ca nu trebuie sa aiba secrete fata de tine.Probabil el nu vrea sa fie cu tine deoarece ii amintesti de fosta lui prietena sau ii este frica sa nu se joace din greseala cu sentimentele tale cum a facut in trecut.Indiferent care este problema inceraca sa o rezolvi si poate asa iti va acorda o sansa.Dar nu te milogi de el, ai si tu putina mandrie.Ascultati inima dar si mintea si fii creativa si sensibila.Ai grija sa nu il ranesti caci ai avzut ca a avut niste tenative de sinucidere.Ai grija ce facihappy.Bye si vezi sa nu te joc cu inima lui

| sweetnatasha a răspuns:

E cam complicat si tu esti destul de indecisa.Ai specificat ca il ai ca prieten oficial pe cel din Franta dar tu ti-l doresti pe celalalt si din motive numai de el stiute, te-a refuzat. In primul rand trebuie sa stii ce vrei, in al 2-lea rand daca tii la respectivul va trebui sa ii iei in considerare decizia si sa lasati timpul sa treaca. Daca intr-adevar si el tine la tine, dupa ce isi va rezolva acele probleme, te va cauta si veti fi impreuna.Ai rabdare si nu-l presa, cu cat esti mai indiferenta cu atat il faci sa te doreasca mai mult big grin multa bafta!