| sconosciuto a întrebat:

am o mica problema, pe data de 10 am avut un contact sexual neprotejat, la 67 de ore am luat pastila de urgenta "Escapelle", vreau sa mentinez ca dupa calculele mele pe 10 nu eram in perioad fertila, iar el zice ca nu si-a dat drumul in mine, dupa ce am luat pastila nu am avut deloc simptome, CM, inca nu mi-a venit, simptome de sarcina nu am, este posibil sa fi ramas insarcinata?

Va rog mult fiti sincer, si nu intortocheati situatia!

Răspuns Câştigător
| SomewhereOverTheRainbow a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, deoarece ai luat si pastila de urgenta, si nu ai avut nici un simptom. Daca nu esti sigura pe tine, du-te la farmacie si fa un test de sarcina. Pana aflii, mult noroc. :*

2 răspunsuri:
| buuubi a răspuns:

Heei vreau sa spun ca daca ai luat anticonceptionale nu cred ca e posibila o sarcina, eu astazi am facut.o cu prietenul meu neprotejat, eram si sunt virgina pentru ca nu a intrat decat foarte putin, chiar foarte putin...el nu a ejaculat in mine dar mie mi.e foarte frica, am auzit ca si lichidul acela transparent are spermatozoizi in el si m.am spalat bine dupa 20 de min. De la contact. Mi.e foarte frica, ma poti ajuta putin si pe mine?

| sconosciuto explică (pentru buuubi):

Nu, nu esti insarcinata deoarece, nu si-a dat drumul in tine, pentru a ramane insarcinata este nevoie de o cantitate mare de sperma, mai ales ca tu esti virgina, locul de patrundere a spermatozoizilor este practic ft ingust, deci nu, nu ai ramas insarcinata. Good luck