| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema si as dori sa ma ajutati daca ati putea cu un sfat.
Sunt impreuna cu prietenul meu de un an insa parintilor mei nu le prea convine sa fiu cu el si gasesc tot felul de scuze pentru a ma desparti de el.Am incercat sa vorbim cu ei, am facut cum au vrut dar tot nu le convine si nu stiu ce sa mai fac sa ii conving sa ma lase in pace si sa ii fac sa inteleaga ca eu il iubesc si si el ma iubeste. va rog daca puteti sa ma ajutati si va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Biuuu03 a răspuns:

Buna.Nu ai spus si ce varsta ai.Cred ca parintii tai sunt speriati pentru tine sa nu suferi.De ce nu incerci sa le dovedesti asta? Sa le arati ca nu te va deranja cu scoala, ba chiar te va ajuta.Si incearca sa le explici, mai ales discuta cu mama ta, a fost si ea femeie. Daca cum spui tu, este dragoste adevarata o sa inteleaga.

| osimplapersoana a răspuns (pentru Biuuu03):

Am 17 ani si am incercat sa vorbesc cu ei si sa ii fac sa inteleaga dar ei cred ca el fiind mai mare ca mine doar isi bate joc de mine insa nu e asa si a incercat si el sa le dovedeasca a venit la mine, sa purtat frumos cu mine si cu ai mei, a suportat tot cu rabdare doar de dragul meu dar ei nu observa acest lucru cred pe oricine doar pe noi nu

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iubiti-va mai incet inca un an, apoi sunteti liberi sa va casatoriti. Crezi ca este de acord sa te ia de nevasta?

| osimplapersoana a răspuns (pentru neutrino):

Da dar anul acesta nu stim ce sa facem ca sa fie bine ca am vrea ca si ei sa fie de acord