| Flaviu566 a întrebat:

Buna, am facut sex cu iubita mea, totul a fost protejat, dar ii întârzie menstruația, are ciclu neregulat, luna trecută i-a venit in 8, iar acum suntem in 13 si nimic, nu am ejaculat nici in prezervativ, ea a fost stresată mult o perioada si are si chist pe un ovar, e posibila sarcina?

10 răspunsuri:
| Cutezătorul4k a răspuns:

D aia se numeste neregulat, ca vine cand vrea el. Nu are cum sa fie sarcina atata timp cat nu ai ejaculat nici in prezervativ. Se poate sa fie si din cauza chistului si stresului.
Multa sanatate

| Alina0124 a răspuns:

Off. Dacă spui că are chist pe ovar și că are ciclul neregulat, stii ce inseamna asta? Dereglări hormonale. Poate să-i lipsească menstruatia o lună, asta nu înseamnă că e însărcinată.

| Flaviu566 explică (pentru Alina0124):

Am folosit prezervativ si nici nu am ejaculat in el, era pus corect, aveam dureri de burta, i apărut Coșuri si abdomenul era puțin umflat, cam asa ede fiecare data înainte sa ii vina, dar nu i-a venit, nu mai are nici dureri de burta

| Alina0124 a răspuns (pentru Flaviu566):

E din cauza ciclului neregulat si al chisturilor. Si mie mi-a lipsit menstruația 2 luni cu toate ca aveam dureri si restul simptomelor pe care le aveam de obicei cand imi venea menstruația, dar asta nu înseamnă ca am ramas însărcinată.

| Flaviu566 explică (pentru Alina0124):

Deci o sa vina?

| Alina0124 a răspuns (pentru Flaviu566):

O sa-i vină, dar cred ca luna viitoare.

| Flaviu566 explică (pentru Alina0124):

Deci nu este gravida? Mi se pare foarte ciudat ca avea simptome si i au trecut, iar acum nici un semn ca ar vrea sa vina…

| DeaconuCorina a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat și nu ai ejaculat nici în prezervativ, nu este posibil să fie rămas gravidă.

| cristianvalentin337 a răspuns:

Vezi sa nu fi facut ceva cu altul

| Flaviu566 explică:

Menționez si ca i au apărut coșuri, avea durere in zona abdomenului si era umflata burta, aproape asa era de fiecare data înainte sa ii vina, dar i-a trecut durerea si coșurile, e doar umflata puțin la abdomen..are stop neregulat