| funnkydj a întrebat:

Am o nedumerire/problema. Am 19 ani si acum 2 zile mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu. vreau sa spun ca nu am simtit nici 1% placere, doar durere, si in plus de asta nu am simtit "fluturashi" si chestii de genu, nu m-am excitat, chiar daca el a facut "multe" ca sa ma simt bine. Imi poate spune si mie cineva de ce nu am simtit deloc placere si de ce nu m-am excitat cu toate ca ma atrage si il iubesc. Ps: nu am sangeat deloc. oare a doua oara va fi la fel de urat?

Răspuns Câştigător
| alysar a răspuns:

Buna.In primul rand nu trebuie sa te sperii ca nu ai simtit nimic la inceput, poate ai fost prea speriata de gandul ca o sa te doara sau nu ai fost 100% pregatita sa o faci.In al doilea rand sangerarea la primul contact sexual nu este obligatorie, deoarece tu poti avea un himen elastic ce se rupe mai greu.Comunicarea intr-o relatie este foarte importanta,si numai tu ii poti spune iubitului ce iti place, ce te excita, etc. Faptul ca te atrage fizic nu este neaparat o conditie ca o sa te simti bine in pat.Ai rabdare in a incerca si a doua oara, fa-o cand te simti tu pregatita cu adevarat.Bafta si iubiti-va mult.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Erai foarte stresata si foarte incordata. Daca nu te vei relaxa, va fi la fel de urat. Daca ai sa te relaxezi si ai sa fii atenta sa-i faci lui placere, o sa vina si placerea ta. In sex, placerea vine din a te darui, din provocarea placerii celuilalt. Cine vaneaza propria placere se alege cu dezamagiri. Nu uita de primul consult ginecologic in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa este la început, dureros și fără prea multă plăcere.
Cu trecere timpului apare și plăcere, nu după al doilea contact!
Nu ai sângerat pentru că nu ai avut himenul vascularizat ori nu a forțat prea tare!
Pa, pa.

| AndaWest a răspuns:

Erai agitata pentru ca incercai ceva nou, si numai de ''fluturasi'' nu iti ardea.cand nu esti convins de ceea ce faci nu te relaxezi,si nu te simti bine, dar la tine e diferit pentru ca era prima oara. urmatoarele dati va fi km la fel, pe urma vei incepe sa te simti mai bine

| Alexander21 a răspuns:

Pai...E normal ca prima oara sa doara, si cam greu sa fie cineva excitata cand e virgina.E doar mai tare vointa aia de a incerca decat excitatia in sine.Stai linistita,urmatoarele faze vor fi mai placute,si vei simti mai bine, plus de asta te vei excita mai usor si vei simti totul ok.Dar ai grija sa faci cu prezervativ, macar primele 5 ori.Si aveti mare mare grija...Ca multe surprize puteti avea daca nu va protejati. Spor la distractie!