| littleangel a întrebat:

Am o nedumerire si as vrea sa primesc un raspuns sincer, imi place de un baiat, e de aceeasi varsta cu mine, are 14 ani si neam cunoscut cam de vreo 3 ani sa zic asa. Mia placut de el de cand l-am vazut si se pare ca si lui de mine, la un moment dat ma si intrebat daca vrea sa fiu cu el, dar eu am crezut ca face misto de mine si l-am refuzat, peste cateva luni l-am intrebat eu si el a refuzat de data asta...acum sunt intr-o ceata totala, curand m-a intrebat si daca vreau sa... cu el, iar eu l-am refuzat, dar totusi se poarta o zi bine si o zi indiferent...pana la urma ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Lady_8039 a răspuns:

LittleAngel, pentru unii baieti, orgoliul este mai presus de orice. L-ai refuzat, te-a refuzat... ati fost chit. Ai facut foarte bine ca ai refuzat cand ti-a propus "..." deoarece vei intalni intr-o zi baiatul potrivit, care sa merite sa faci acest lucru. Te va iubi, se va purta frumos cu tine si nu va urmari doar ideea de a avea o relatie intima. Nu este constant pentru ca, probabil, nici el nu stie ce vrea dar mi se pare o lipsa de respect fata de tine, in conditiile astea, sa-ti propuna acest lucru. Ai grija de tine si nu lua decizii pripite, ai o viata intreaga inainte sa iubesti si sa fii iubita. Bucura-te de varsta pe care o ai si nu te grabi sa devii femeie! happy
Te pup, numai bine!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunteti prea mici si imaturi si e prea devreme pentru o relatie. Mai bine concentrati-va pe studiu, pe examene si teze si lasati iubirea pentru o varsta mai potrivita si o minte mai matura.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

MARE atentie! E foarte posibil sa te joace, ca sa te aiba si sa se razbune ca l-ai tinut in suspans, atata timp! Mai gandeste-te si revin-o cu detalii, eventual in privat!

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea poate la inceput el voia intr-adevar sa aveti o relatie mai normala dar acum dupa modul in care ne expui tu problema vrea numai sa obtina stii tu ce, nu trebuie sa-ti mai spun eu.Fii sigura daca voia ceva serios ar fi facut tot posibilul sa fie cu tine, dar din cite se vede nu vrea o adevarata prietenie bazata pe seriozitate.Parerea mea: este bine sa-ti vezi de treaba ta, baieti vei gasi, nu cred ca numai el este; Ai rabdare timpul le rezolva pe toate si nu stii ce iti poate oferi; Poti intalni ceea ce nu te asteptai, nu chiar un fat frumos pe un cal alb, dar o persoana care sa stie sa te respecte si sa te iubeasca asa cum il vei iubi si tu.Bafta si noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si tu acum. ce-ai vrea sa faca baiatul? sa se roage de tine sa fii cu el. daca a primit deja 2 refuzuri si daca tu ai vrea sa fii cu el acum, mai bine, i-ai spune.in perioada recenta de cand el te-a intrebat. poate crede ca nu il placi si de asta se comporta indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi foarte atenta la ce faci. daca o zi e bun cu tine si o zi nu, mai bine renunta la el, ca s-ar putea sa suferi mult din cauza lui. o stiu din proprie experienta.sunt 1000 de baieti in tara asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l...evita-l...fiti doar prieteni...in nici un caz sa nu *** cu el...iti spun eu ca esti total nepregatita si nici nu-ti dai seama ce faci...