| anastasia_1683 a întrebat:

As avea sa va cer si eu un sfat acum 2 ani am cunoscut un baiat neam inteles bine se purta frumos cu mine totul era ok dupa 3 luni am ramas insarcinata si sincer nu m-a lasat inima sa fac avort si am pastrat copilul in fine pe timpul sarcinei totul era ok se purta frumos imi arata ca ma iubeste dar dupa ce am nascut totul s-a schimbatsad a inceput sa se poarte urat cu mine sa se poarte indiferent sa ma lase singura in casa si sa plece.Si acum e la felsadabia daca ne bagam in seama tipa la mine ma injura etc...si nu stiu ce sa mai facsadam incercat sa vb cu el de mai multe ori dar degeabasadas vrea sa plec de la el pentru ca eu stau la el acasa dar parinti mei nu ma mai primesc si el nu ma lasa sa plec cu fatasadva rog dati-mi si mie un sfat cu ce as mai putea sa fac ca m-am saturat sa il vad cum se poarta cu mine si ma doare m-am saturat sa plang mereusadstie cineva sau are cineva o idee de ce s-a schimbat atata? Astept un sfat va rog eusad

Răspuns Câştigător
| TrendyHedgehog a răspuns:

Doamne esti intr-o situatie foarte dificila.Eu zic sa iti iei copilul si sa pleci de acolo. Daca zici ca nu poti sa te duci la mama ta.

4 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i sa se poarte frumos cu tine ca daca nu o sa pleci cu tot cu fata. Daca zici ca el nu te lasa sa pleci cel mai bine e sa chemi politia.Nu stiu dc s-a schimbat atat probabil ca are o amanta si nu te mai iubestesad. Fara suparare dar ce fel de parintii sunt aia care daca ai facut o greseala in viata nu mai te lasa sa vii in casa lor?

| lo a răspuns:

Multe fete adolescente trec prin situatii asemanatoare. Tatii copiilor oricat de pregatiti ar parea pentru aceasta responsabilitate nu sunt(copil, relatie). Sunt la varsta la care inca vor sa mai probeze.Imi pare rau sa iti spun dar este posibil sa se fi saturat de tine de relatia voastra.Independizeaza.te,este dreptul tau sa pleci cu fata,chiar daca nu o sa mai locuiti impreuna lui nu-i ia dreptul de tata nimeni,poate sa o viziteze oricand doreste.Du-te la o prietena,la bunici(daca ii ai in viata),la o ruda, roag-o totusi pe mama ta sa te lase sa te intorci, spune-i ca nu o s-o incurci ai ai nevie de un loc sa stai cu fata.Cauta-ti ceva de munca si lasa fata la gradinita. Cere ajutor financiar, citeste articolul asta ca sa vezi mai multe detalii http://www.curierulfiscal.ro/......-european/

| anastasia_1683 explică:

Nah mama nu m-a placut de mica eu am crescut cu bunici mei si pe mama nu a interesato niciodata de minesad zice ca din cauza mea s-a despartit de tata iar tata a, urit acum 5 ani sadnu mai am pe nimeni nici prieteni nici nimicsadm-am saturat de viata asta chiart nu stiu cum sa mai suportsadma doare ca se poarta asa cu mine ca chiar cum se poarta eu il iubesc inca dar nu inteleg cu ce am gresit de trebuie sa suport toate asteasad

| anastasia_1683 explică:

Are abia 9 luni fetita si e pe numele luisadimi e teama sa nu mi-a iasad