| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire... dupa fiecare contact sexual ma ustura foarte tare vaginul si urinez foarte des.Nu am contacte sexuale regulate, am avut la 2-3 luni chiar mai mult timp, asta sa fie problema?

6 răspunsuri:
| ank a răspuns:

Ai infectie urinara. Si eu am avut de vreo 3 ori cred. Poti sa te duci la un control ginecologic, sau direct la farmacie (o sa-ti dea antibiotice si in 3 zile iti trece).

| SefaTa97 a răspuns:

Buna. Ai o infectie urinara. Du-te la doctor!

| BlakeLively a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie vaginala, iti recomand sa te duci la un ginecolog, pentru ca ar putea sa fie altceva. Si nu cred ca este din cauza contactelor regulate.
Ai nevoie in principal de niste analize(secretie vaginala si mostra de urina).
Sanatate!

| Alexandraadam2 a răspuns:

Ar putea fi o infectie vaginala, sau partenerul nu era curat in timpul penetrari.Ori nu era umezit.Si poate nu aveai acel lichid.Iti pot recomanda o crema foarte eficienta, se numeste Nidoflor.

Te speli cu ceai de musatel in zona genitala, te stergi cu un prosop(ai grija sa nu fie deja folosit(adica pentru cap sau corp)aplici crema in exterior, si interior. Poti folosi un tampon pentru a nu avea contact cu lenjeria.

Multa sanatate

A da, daca ce te-am sfatuit nu te ajuta.Du-te de urgenta la un control.

Te-am pupat

| Alexandraadam2 a răspuns (pentru Alexandraadam2):

Daca vrei sa incerci crema, ar trebui utilizata pe parcursul unei saptamani, maxim 2 daca nu dispare usturimea, trebuie consultat un medic neaparat!

| 000TreabaMea000 a răspuns:

Da asta poate fi problema...atunci cand nu faci regulat si mai ales cand trece mult timp corpul tau trebuie sa se acomodeze cu asta.Parerea mea ar fi ca de data viitoare cand faci ia-ti o crema anume de la farmacie(ii ceri ceva pentru unmuierea vaginului si nu vei mai avea treaba). Atentie daca nu poti sa te dai cu orice crema inainte de contactul sexual dar sa nu dai cu crema inauntru ci pe dinafara si o sa fie moale asa va aluneca penisul mai usor si nu vor mai aparea usturimi de genu acesta si ai sa iesi si la baie normal, sper ca te-am ajutat