| mihaaela a întrebat:

am o problema. Acum o luna am facut dragoste cu prietenul meu. Problema e urmatoarea am avut menstruatie pe 14 noiembrie |14 decembrie. si pana in ziua de azi nu mi`o mai venit. Am facut doua teste de sarcina [Surecheck] n`am facut dimineata, scrie ca se pot face la orice ora. Mi-a iesit negativ, deci nu-s! EXISTA posibilitatea sa fiu insarcinatasad. sau e doar o raceala? va rog frumos. mersi ant`

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testele trebuie facute in zile diferite, dupa minim 24 de zile de la contact (daca il faci in timpul zilei). Daca ai doua teste negative facute astfel, atunci nu esti insarcinata. Daca nu ai mai avut menstruatie din 14 decembrie, nu e in nici un caz o raceala. Este ceva mult mai serios, ca sa nu zic grav de-a dreptul. O intarziere atat de mare in absenta sarcinii semnifica intotdeauna ceva absolut serios care necesita urgent investigatii si tratament. Eu zic ca maine sa repeti testul de sarcina si sa te duci NEAPARAT la ginecolog, fiindca nu mai poti astepta.

| floaredetrandafir a răspuns:

Mergi la ginecolog nu stiu de ce mai astepti. ceva nu e in regula ori ca esti insarcinata ori racita nu e bine oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De`a dreptul nesimtire! "uraa!"

| crystyanr a răspuns:

Cred ca ai gemeni! Uraaa! Daca nu cumva tripleti! D e trei ori uraaa! Uraaa! Uraaa! Uraaa! Opa! Da al treilea de unde alapteaza?!?!? Ma chemi la botez? Paaa!

| bianca_2777 a răspuns:

Exista si posibilitatea asta, dar poate binenteles fi si o raceala... mai bine sa mergi la doctorul tau ginecolog si sa-ti faci o consultatie. pa pa