| AlexPopovici a întrebat:

am o problema, am facut sex neprotejat cu iubita mea si cand am ejaculat am scos-o afara si am ejacult pe ea, a doua zi am fost si am cumparat pastila de a 2-a zi precizez ca a trecut doar 9 ore de la contact si de la administrare au trecut 13 zile si acum imi zice ca a varsat si are dureri abdominale, menstruatia trebuie sa vina in data de 28, sa fie o sarcina sau ceva efecte adverse a pastilei Va Rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei din cauza dereglarilor hormonale provocate de hormonii sintetici din continutul pastilei contraceptive, momentul de incepere a menstruatiei poate suferi modificari care uneori pot fi destul de mari, de ordinul chiar a 1-2 saptamani. Durerile aparute si disconfortul general acuzat de iubita ta probabil ca reprezinta simptome premenstruale, si in consecinta se poate ca menstruatia sa porneasca in orice moment. Fiindca niciodata o sarcina nu provoaca dureri sau stari de disconfort in acest moment al ciclului menstrual, se poate aprecia ca ne putand coexista o sarcina concomitent cu simptomele premenstruale probabilitatea de a exista o sarcina se poate exclude in totalitate. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Efecte adverse ale pastilei. Ca sa ramana insarcinata trebuie sa ejaculezi in ea, adica in vagin. Stii unde, sau vrei sa vin sa-ti arat?
Faceti sex fara sa va informati deloc. Sunteti penibili.

| Mejdej a răspuns:

Documenteaza-te inainte sa faci unele lucruri.

| Alina_Ştefania_1995 a răspuns:

O doamne faceti sex si habar nu aveti de voi. Pe ce lume traiti?