| valeriadilf a întrebat:

Ajutati-maa!
sunt disperata, pe 01.01. 2014 am avut un contact sexual neprotejat si prietenul a spus ca nu stie daca a ejaculat sau nu, ca sa fiu linistita a doua zi am luat pastila escapelle (pina la 72 ore)
iar mie de regula menstruatia imi vine cam pe la mijlocul lunii, deci mi-a venit menstruatie pe data de 14 si a tinut 6 zile
sa concretizam am baut pastila, iar peste 13 zile mi-a venit menstruatie regulata
totusi am asa senzatii de dureri abdominale jos ( cum de regula dureri ca si menstruatia)
am citit pe net ca pot sa se mareasca sinii dar, treaba e in asta ca eu am slabit chiar inainte de anul nou si sinii sau micsorat
va rog fara glume ci ajutati-ma, dau funda
sunt chiar foarte disperata am gindul acesta deja de o saptamana si jumate
si inca testul de sarcina am o frica sa il fac sa nu fie pozitiv big grin sadsadsadsadsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Stai linistita ca nu esti insarcinata

| Alicezzz a răspuns:

Incerca testul si scapi de stres si grija, dar daca ai luat pilula si ti-a venit si menstruatia atunci ar tr sa nu ai probleme si sa nu fie vorba de o sarcina, iar data viitoare nu mai experimenta sexul neproteja ca sa nu mai ai nici un fel de stres si griji de genul! Durerile pot fi de la o dereglare, raceala sunt,, n,, motive, dar daca iti faci testul iese negativ si observi ca disconfortul si durerile nu au trecut, mergi la un medic sa te vada!

| MissKatherine a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci probleme, durerile sunt frecvente cand esti pe rosu daca nu mananci multe fructe sau iei vitamine