| pisii11 a întrebat:

Am o problema. Am prieten de 3 luna, ideea e ca nu am crezut ca ne va tine, am vorbit cu el in fine si am ajuns la o discuție despre relațiile noastre intime si eu i am spus ca sunt virgină. Asta se intampla cand eram la începutul relației, gen 1 saptamana.ei bine nu l.am mintit doar ca. Intr.o noapte eram la o prietena. Ma certasrm cu el rau si stand cu amica mea am luat o sticla dr vin si ne am cam ametit. Ideea este ca dupa l am sunat pe un prieten care stiu ca ma iubește de ceva timp dar de care nu am fost interesata sa nr aduca un pachet de țigări. A venit si din cate mai stiu l.am pupat si uite asa am făcut o gresala imensa. Am făcut.o cu el. De atunci n.am mai vrut sa aud de chestii de genul. Dar eu chiar imi doresc o relatie serioasa cu acest baiat si ma gândesc. Cum va fi când se va intampla? El crede ca e prima data, dar de fapt ar fi a doua la mine. Credeti ca si ar da seama?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bineinteles ca isi va da seama, dar nici nu se pune problema sa il minti pana atunci. cand vei incepe sa ai ceva sentimente pentru el, va trebui sa ii spui adevarul. va fi primul semn ca pentru tine inseamna ceva acest barbat. CE va face el cu adevarul, daca va accepta sa treaca peste minciuna sau nu, este o chestie pe care nu o poti tu controla. In principiu, nu e important pentru un barbat adevarat ca partenera lui sa fie virgina (mai ales atunci cand este majora si a avut o relatie serioasa in antecedente). O sa fie mai greu dat fiind ca tu ai facut sex intamplator cu un barbat de care nu te legau sentimente, dar e probabil sa treaca peste asta daca la acel moment va avea si el sentimente pentru tine. Dar e posibil sa nu poata trece peste minciuna, fiindca dupa o minciuna atat de sfruntata, e greu sa mai ai incredere nelimitata in cineva. iar dragoste, fara incredere nelimitata si sinceritate absoluta, nu are cum sa existe.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Super super super bravo fetele asa va vreau disfrute de su juventud! daca e si el virgin nu isi va da seama, dar daca a mai facut sex pana acum si il duce capul, da isi poate da seama. oricum ce ai facut tu este de inteles, esti tanara, trebuie sa strabatai cat mai multe cearsafuri.

| MidnightR a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ok,la inceput mi se parea amuzant dar acum deja incepi sa devii enervanta.Ce dracu tot le bagi cu cearsafuri cearsafuri? Pe frigul asta numai plapuma te scapa.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru MidnightR):

Da dar cand faci sex nu iti trebuie plapuma, doar cearsaful

| RAY a răspuns:

Sincer nu inteleg ce importanta are daca esti virgina sau nu? una virgina e mai serioasa si mai putin perversa ca aia nevirgina? daca vrei ceva serios nu vad asta o problema, poate ca cand va alfa de cea ai facut isi va pierde increderea pentru ca sexul conteaza el o vede ca pe o tradare si na numai va prea crede, acuma si tu cand vrei ceva serios fi sincera de la inceput, adevarul tot se alfa candva si crede-ma ca doare mai tare cand afli de la alti te simti tradat, o data tradat e foarte greu ca dezamagirea e mare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu bonusul asta, risti sa marcheze si sa-ti dea papucii.
Eu unul sunt foarte sensibil la fazele astea, cand fata imi demonstreaza ca e o oarecare... Pot sa renunt la ea din clipa aia.
Daca i-ai marturisi inainte, ar fi mai corect, si cred ca ar reactiona mai ok, decat daca si-ar da seama ca nu el te-a 'inaugurat'.
Oricum, daca ai mai facut-o o singura data pana acum, esti inca aproape de virginitate. Dar tot isi da seama, daca are experienta.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca isi va da seama ca nu mai esti virgina si ca l-ai mintit

| sofisis a răspuns:

Da, si-ar da seama. Sangele si durerea nu sunt obligatorii la dezvirginare dar in general un barbat simte cand penisul lui se impiedica de un himen...
Nu prea vad ce solutii ai decat sa ii spui adevarul, ca nu mai esti virgina. Sau sa il minti in continuare, sa faci pe proasta si sa speri ca nu va afla...desi avand in vedere ca sunteti 3 persoane care stiti de mica ta escapada...se va afla. Si va fi de 10 ori mai rau daca afla "de prin cartier".
Pe scurt, oricum ai da-o, nu cred sa ai mari sanse la o relatie serioasa cu baiatul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mintea femeilor. Ce loc intunecat, trist si lipsit de logica...

| Foxyyyy a răspuns:

Evident ca isi da seama laughing. Foarte aiurea situatia ta, cel mai bine e sa ii spui adevarul, mai tarziu cand o sa afle o sa fie si mai rau. Ce relatie serioasa e aia daca tu vrei sa il minti?

| MidnightR a răspuns:

Unul dintre putinele cazuri in care imi doresc sa afle ca l-ai inselat exact la inceput si sa-ti dea vreo cateva palme, daca nu mai mult.
Eu sper sa afle.Probabil voiai sa o faci cu el de la bun inceput.In p8la mea,sa chemi pe cineva sa-ti aduca tie un pachet de tigari, dar probabil n-aveai ce face, posibil ca scarile sa se fi dublat in starea asta a ta de "euforie".
Eh, dar sunt prea dur, e bine totusi ca n-ai spus cuvantul magic.
Spune-i si gata.Nu distruge un alt baiat ca dupa sa vina fete pe TPU sa se planga ca toti baietii sunt nesimtiti si indiferenti.

| Stephh a răspuns:

Eu zic sa ii zici tu adevarul sau ma rog, pe ocolite, daca nu vrei sa afle altfel.
Virginele sangereaza la primul contact, dar stiu tipe care n-au sangerat.Depinde de largimea/elasticitatea himenului.Deci poti sa-i spui chestii de genu' daca are dubii.
Bafta si vezi ce faci