| KeepCalmThinkDiffrent a întrebat:

Am o Problema care ma termina psihic.
Problema mea cea mare este ca ma plictisesc ingrozitor... stiu ca pare a fi nimic dar faptul ca stau si nu fac nimic toata ziua chiar ma termina psihic big grin
[p. s eu nu prea am prieteni si nimeni nu prea vrea sa stea cu mine ]

Va rog ajutati-ma! voi ce faceti zilnic?

Răspuns Câştigător
| swettylove a răspuns:

Nu ai nevoie de nieni ca sa te simti bine.
Ai putea in fiecare zi sa iti propui sa faci anumite lucruri ca de exemplu: azi vrei sa iesi sa te plimbi prin parc o ora apoi iti gasesti ceva de facut prin casa cum ar fi putina curatenie, poti citii,exista o gramada de carti superbe, te poti uita la filme online sau iti poti gasi un program la tv pe care sa'l urmaresti cu placere,iti poti face un program de sport acasa, cateva abdomene si alte exercitii, seara poti iesii la alergat.ai multe lucruri de facut...te poti apuca de un sport.inot,tenis,volei etc

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Esti libera sa faci ce iti place, toti ne mai plictisim uneori dar nu trebuie sa lasi plictiseala sa puna stapanire pe tine.Eu zic sa te implici intr-o activitate(de exemplu du-te la cursuri de inot,tenis etc)astfel vei cunoaste lume noua SAU imprieteneste-te cu cineva si iesiti impreuna la plimbare, la suc, etc SAU gaseste-ti un job de vara.Bafta si sper sa nu te mai plictisestihappy

| NickiMinaj a răspuns:

Mai pune mana pa carte! laughing

| BlueBird a răspuns:

In orasul tau nu se organizeaza concerte sau ceva de genul. cumparati o bicicleta si iesi afara cu rolele stay la barfa sau bronzeazate pe camp laughing ( e fain bronzu de camp tongue) pierdeti vremea pe afara ca asa ii frumos vara tongue.

| Christal a răspuns:

Pai...ai putea sa te apuci sa canti la chitara sau la orice instrument iti placehappy

chiar te relaxeaza si te binedispune sa stii... si chiar o sa fi foarte fericita si satisfacuta cand vei reusi sa canti la acel instrument melodiile preferatetongue

| felix24 a răspuns:

Pai ai putea sa inoti daca ai unde inotul este cel mai ne plictisitor sport si mai si faci miscare