| Biscotte a întrebat:

Am o problema, CM mi-a intarziat 4 zile. Am avut contact sexual dar de fiecare data ne'am protejat si nu s-a rupt prezervativul.
Credeti ca poate fi vb de vre'o sarcina?
(ma dor sanii si de asemenea mi-a aparut cosuri, asta inainte de cm imi apareau mereu)...
Despre ce ar putea fi vorba?
Daca e sarcia, cum pot sa fac avort spontan? Nu vreau ca parintii sa afle ca nu vreau sa imi imaginez ce mi se poate intampla.
Va rog. Ajutoor

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Iti recomand sa consulti un ginecolog.

| Crisstina a răspuns:

E doar o dereglare hormonala. Daca v-ati protejat cum trebuie asa cum spui, atunci nu ai de ce sa iti faci griji! Aparitia cosurilor si durerea sanilor pot sa fie un semn ca urmeaza sa iti vina. Eu zic ca stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca e nimic grav daca v-ati protejat insa ai putea sa dai o fuga pana la doctorul tau de familie sau sa-i spui macar mamei tale si sa mergi impreuna cu ea si sa o faci sa creada ca a fost doar o chestie adolescentina si ca nu se va mai intampla. incearca si nu te gandi ca te va certa sau te va pedepsi mama ta pentru ca pana la urma noi ne decidem viata si daca tea pedepsit asta e astepti sa treaca pedeaspa si mergi mai departe pe urma si vezi ca nu iai ascuns nimic mamei tale...io asa fac desi ii ascund multe dar de fiecare data ii spun si ei si cu fumatul mi-a zis sa fac tot la fel mi-a zis ca mai bine imi da ea un paket de tigari pe zi decat sai ascund ca fumez insa nu fumez deci, asa ca incearca asa cu mama ta pentru ca nu se stie ce iti va zice, si s-ar putea sa nai nimica s-ar putea sa fie doar de la CM si sa fie o alerta falsa si asa nu iai ascuns nimic mamei tale si o sa vada ca poate sa aiba incredere in tine si altadata la o intalnire sau ceva ii spui ca te dci sa te plimbi si va avea incredere in tine sau ceva de genu... incearca te rog.la mine merge de fiecare datawinkingwinkingwinkinghappydaca ti-a placut imi lasi si mie fundita? su daca a mers fazawinkingte rog ca's noua pe TPU si nu mi-a dat nimeni nicio fundita puppy dog eyespuppy dog eyes