| Biscotte a întrebat:

Am pus ieri o intrebare si totusi nu mi sa raspuns... As dori si eu un ajutor, un sfat...
Deci CM mi-a intarziat 4 zile. Am avut contact sexual dar de fiecare data ne'am protejat si nu s-a rupt prezervativul.
Credeti ca poate fi vb de vre'o sarcina?
(ma dor sanii si de asemenea mi-a aparut cosuri, asta inainte de cm imi apareau mereu)...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi vorba despre o sarcina, fiindca prezervativul nu ofera protectie 100%, dar posibilitatea e redusa si intarzierea inca mica pentru a te gandi la asta. Dar, daca menstra mai intarzie, in a opta zi de intarziere trebuie sa faci un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi, (in aceeasi zi sau a doua zi) sa te duci la consult ginecologic.

| ATHOS a răspuns:

Daca contactul sexual a fost intr-adevar protejat nu ai de ce sa-ti faci probleme. Pentru siguranta, totusi, poti sa faci un test de sarcina.
Bafta!

| lOllipOp a răspuns:

TOtusi eu zic sa cumperi un test de sarcina de la farmacie pentru a scapa de indoieli, apoi daca va iesi negativ poate sa consulti un medichappypentru. celelate problema.happyte va ajutawinking.

papa;-*

| RobertClaudiu a răspuns:

Nu nu este vb de nici o sarcina da de acum in colo ca sa fii 100% sigura ia pastila de a 2 zii inainte sau dupa si atunci poti si fara prezervativ