| Tmcn a întrebat:

Am o problema cu exprimarea sentimentelor si mi-e greu sa spun cuiva ca tin la el.
Si din acest motiv m-am certat cu prietenul meu. adica el imi spunea des ce simte, a vazut cum sunt eu, si a inceput sa-mi zica mai rar, apoi ne tot certam si impacam si ma intreba mereu "de ce facem asta, de ce ne intoarcem mereu unul la altul" si niciodata nu am putut sa-i raspund.
Acum suntem impreuna, tinem unul la altul (acum parca mai mult decat inainte), insa nu spune niciunul dintre noi ce simte pentru celalalt.
Sfaturi?

2 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Ce s-a intamplat e din cauza ta, okey, ai o problema cu asta si sa zicem ca nu poti trece prea curand peste asta.
Dar poti folosi o alta metoda de ati exprima sentimentele, si anume scrisoare, scrii pe o foaie ce simtit, ce gandesti legat de el si eu dai si ii zici sa o citeasca dupa ce pleci sau pleaca...
Crede-ma ca il va unge la suflet happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica sfaturi... sa-i spui ce are si el tembelu nevoie sa auda si ce simti. care baiat sau fata intro relatie nu ar vrea sa auda de la partener cat de mult tine la el"ea si cat de mult inseamna pentru ei relatia lor