| bbnnmm a întrebat:

Am o problemă cu iubitul meu. El este foarte fidel, iar dacă este căutat le spune fetelor că e luat și după nu le mai răspunde dacă insistă. Aseară i-a trimis cerere o fată cu care obișnuia să vorbească și respectiva voia să se și culce cu el, dar el a refuzat-o mereu. Și a mai zis că ea era "cea mai strălucită" dintre toate cele cu care vorbea și că să nu îmi fac griji că dacă a refuzat-o pe aia, nu va ceda la alta. Am zis că bine, iar el a zis că nu îi acceptă cererea. Azi dimineață m-am uitat pe profilul ei și am văzut că îl are la prieteni. De ce m-a mințit? Oare va ceda pentru asta, deoarece așa cum a zis el "era cea mai strălucită dinte toate". Ce înseamnă asta? Cum să îi spun că știu? Cum să reacționez? Pe mine mă deranjează mai mult faptul că a mințit că nu îi acceptă cererea și i-a acceptat-o. Putea spune că vrea să i-o accepte și nu ziceam nimic, dar nu să mă mintă, chiar nu mă așteptam pentru că el nu era așa

18 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Privind din afara nu e mare chestia, dar m-am pus in locul tau si m-ar deranja si pe mine.
Cum sa-i spui? Simplu. Mi-a aparut pe news feed ca te-ai impretenit cu x, as fi apreciat sa-mi spui macar adevarul.
Acum daca el pica sau nu, el sau tu stiti mai bine. N-ar trebui totusi sa-ti faci ganduri negre, poate chiar nu e cazul, ci sa discuti sincer si orice cu partenerul tau.

| Freya1 a răspuns:

Nu o să accepte şi nici nu o să spună niciodată de faţă cu tine ca o alta e mai ok, că ar vrea o alta sau că o place pe x.
Bărbaţi se uită că le place asta şi dacă acea persoană pe care o priveşte se mai şi bagă cu el în seamă îi stârneşte şi mai mult curiozitate dar nu neapărat atât cât să te înşele. Acuma depinde de cum e el şi cum îl cunoşti tu. Poate îi place doar aşa să vadă că este dorit de fete şi că atrage atenţia şi acceptă cererea pentru a primi like şi mesaje drăguţe să se simtă dorit sau poate chiar o place pe fata respectivă dar asta nu o poţi descoperi decât tu.
Aşteaptă nu îi spune nimic şi vezi cum începe să se comporte, dacă îşi dau like-uri, dacă îi vizitează el lui profilul etc pentru că dacă tu îl anunţi acum şi el are de gând să te înşele vei strica tot că se va speria şi va fi mai precaut iar tu nici măcar nu vei şti când poate te înşală.

| Hammurabi a răspuns:

"el este foarte fidel" laughing
Cinci rânduri mai jos recunoști că te-a mințit.
Pe alina2k18 o apostrofezi că știi tu ce bărbat ți-ai ales, dar te plângi de el pe TPU.
Știi care e concluzia?
Ești extrem de naivă, de aia a reușit să te ducă de nas până acum fără probleme. Acum s-a întâmplat să fie mai neatent (neștiind probabil că tu poți intra pe FBul tipei) și în sfârșit ai băgat și tu de seamă.
Un tip mai hâtru zicea odată : bărbații sunt de două feluri, cei care sunt prinși și cei care nu sunt prinși. laughing

| alina2k18 a răspuns:

Hai ne lasi cu astea?
Cand mai toate fetele sunt cu coada suswinking pe toate sites de socializare, al tau ''iubyyy'' e asa cautat laughing) si refuza sarmanul si nu cedeaza laughing
Cand de fapt el se baga in seama cu sigurantawinking si iti vinde tie rahaturile astea de vii cu ele sa aberezi pe aiciwinking
Lasa-neeeeeee lasa-neeewinking

| bbnnmm explică (pentru alina2k18):

Te rog frumos să nu comentezi, nu îl cunoști. Nu știu de ce handicapați mincinoși ai dat tu, dar eu mi l-am ales cu grijă. A avut multe încercări până acum și nu a cedat. Au încercat și băieți să îl corupă și nu au reușit. Niciuna nu va reuși. Mi-a demonstrat!

| alina2k18 a răspuns (pentru bbnnmm):

Ma incearca o vomawinking
Exact! Niciuna nu va reusi! Dragostea invinge!
laughing
PS: cum adica si baietii au incercat sa il corupa? Devine interesantwinking mai ca mi-a trecut greatawinking

| Alealexandraaaa122017 a răspuns (pentru alina2k18):

Chiar exagerezilaughing))si eu am un prieten si el e fidel, bine nu e asa cautat, dar am incredere in el.Tu probabil esti genul de persoana care nu crede in iubire si chestii d-astea ..si da, asta esti tu.Si daca tu esti asa nu inseamna ca restul sunt ca tine, din fericire.Nu cred ca cunosti atat de bine persoana respectiva incat sa razi de ea. Daca te prictisesti nu veni aici sa "ajuti oamenii"asa. pentru ca nici tu nu castigi nimic, funda oricum nu vei primii si nici respect asa ca mai bine taci.Ca m-ai enervat si pe mine.

| Xelon a răspuns (pentru bbnnmm):

Calma!
Latri pe aici si spui ce multa incredere ai tu in el si totusi de la o simpla cerere deja ai nevoie de distonocalm...

| alina2k18 a răspuns (pentru Alealexandraaaa122017):

Haleleu, nu iau funda? Si nici respect?
sad
Cine dracu a ras de ea? AM zis ca ma ia cu voma cand va vad cum faceti pe femeilewinking pe aici, cum sunt cautati baietii vostriiwinking si nici dracu cu carti nu ii invita la sex pe Facebook, garantez laughing
Măăăă, cu cine credeți ca staț' dă vorbă?
Cu tanti Lenuța? laughing
PS: si nu, nu cred in iubire si alte rahaturi din astea de ametit zdipewinking aici iti dau dreptate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru bbnnmm):

Si daca e atat de fidel, de ce nu ai incredere in el si de data asta? Sau, cumva, nu e atat de fidel pe cat spui?

| Pool77 a răspuns (pentru alina2k18):

Pai nu intelegi ca nu-l cunosti? rolling on the floor))
Ma pis pe mine de ras laughing

| Pool77 a răspuns (pentru Alealexandraaaa122017):

Ioi, si asta e fidel laughing)
Si prima intrebare deja da de gandit cat de convinsa esti de chestia asta laughing)

| Lawliet14 a răspuns (pentru alina2k18):

Bine ti-a zis, nu stiu de ce handicapati mincinosi ai dat tu! Dragoste intr-adevar, invinge! Al ei iubit pare a fi smecheras, dar poate ca nu e pentru ca nu-l cunoastem.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Alealexandraaaa122017):

Asa si eu, am incredere in ea dar ii rup capul daca ma insala. Sa rupa relatia daca nu-i mai convine.

| Davidenko1 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu toti baietii sunt asa eu am 28 de ani si am avut 4 relatii serioase nu am inselat niciodata am fost fidel deci da exista si barbati seriosi nu stiu unde ai gasit tu neseriosi

Răspuns utilizator avertizat
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Pe mine nu m-ar deranja. Chiar i-am zis sa le dea deblock fostelor si sa le aibe si pe Fb, insta si le-am dat si eu cerere? Abia au de ce sa moara de ciuda. Pe buna papusa. Daca reactionezi asa, iti pierzi barbatul. Si daca era un lucru atat de minor nu veneai sa pui intrebarea asta aici. E viata voastra privata. Daca va certati, trebuie sa stiti doar voi doi. E si ce daca o are la prieteni? Asta e. Si crede-ma. Un barbat de calitate nu spune ce a facut si cu cine.

| lollip0p a răspuns:

Buna! Daca ai avea incredere asa mare in partenerul tau asa cum vrei sa lasi impresia nu iti mai puneai intrebare "oare de ce." din start incredere se clatina. Totusi. sunt de parere ca pentru niste cereri de prietenie nu ai avea de ce sa fii geloasa. Gelozia e buna, dar cu limite. Daca va dori sa se culce cu alta, o va face indiferent de ce crezi tu sau ce iti va spune tie.