| bibya a întrebat:

am o problema cu o fata de la scoala cea mai buna prietena a mea ii place mult un baiat ea are 10 ani dar e mica dar tot e prietena mea.Bine sa revenim la subiect ii place un baiat si lui ii place de ea dar nu vor sa afle nimen asta am incercat sa le spun ca nu conteaza daca se stie conteaza sa fie impreuna la bine si la rau dar nu m-au ascultat si s-au despartit acum prietena mea sufera mult din cauza asta. DA dar si el sufera cum sa fac sa se impace sa nu ii mai vad suferind! Ms mult!

6 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Eu la 10 ani ma jucam cu papusele, nu sufeream dupa baieti!
Cred ca cel mai bine ar fi sa o ajuti sa aiba alte activitati caracteristice varstei ei, daca intr-adevar esti prietena ei asa cum spui!
Bafta!

| Frogie a răspuns:

Ai dreptate, e prea mica! Nu inteleg cum poate sa sufere la varsta de 10 ani dupa un baiat. Sa fim seriosi! E a nu stiu cata oara pe ziua de azi cand dau peste postari de genul asta. La 10 ani nu ar trebui sa-i fie gandul la baieti, ci la scoala, la iubirea fata de familie, la prietenele de joaca. Cum am mai zis de atatea ori, la varsta asta eu ma jucam cu papusile in fata blocului!

| irina_4793 a răspuns:

Las-o sa sufere, sa isi revina, in timpul asta tu fii langa ea tot timpul si daca se iubesc cu adevarat se vor impaca.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca si eu am 10 ani si nu este asa.Chiar ca poti sa suferi dupa baieti. De exemplu am avut o colega care a suferit mult dupa un baiat care cred ca i place de mine si ea mareu cand il vedea cu mine i dadeau lacrimile. si mie intr-un fel nu imi placea dar in altul merita pentru ca mereu baga cearte si mintea ca sa fie observata de el. dar sa revenim la tine. eu cred ca daca i esti prietena ar trebui sa nu o lasi balta si sa i pui fata in fata si sa le spui ce ai pe suflet. In acelasi timp te vei si usura si iti vei ajuta prietena. Baftaaaaa!

| luizatgv21 a răspuns:

Spune-i sa nu se mai gandeasca la el ca e prea mica o sa aiba timp mai tarziu si de baieti acum ar trebui sa se gandeasca la scoala.

| ana_8064 a răspuns:

E aiurea eu am avut primul prieten la 15 ani si tot mi se pare ca eram prea mica mai bine lasa-i ca la varsta asta nu e iubire