| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu prietena mea cea mai bună. La amândouă ne place de acelaşi băiat. Colegii ştiu că şi mie îmi place de el dar mereu când aud ceva despre el o strigă pe prietena mea. Pentru mine e destul de enervantă chestia asta. Ex : Astazi, la ora de mate, avem un profesor mai nebun laughing ( ştie şi el despre prietena mea ), a venit el la noi în clasă. Profesorul l-a întrebat : Ţi-e dor de /colega mea/? El a răspuns /da/, era clar că a răspuns la caterincă dar pe mine m-a enervat foarte tare acest lucru fiindcă prietena mea era ceva gen : like a boss, după această fază. Ce pot face în legătura cu asta? Mă deranjează foarte mult că, profesorul şi colegii spun lucruri de genul sad.

2 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

E clar ca voi doua nu sunteti prietene, daca placeti acelasi baiat.Una dintre voi va trebui sa renunte pana la urma.Insa e nasol sa stie toata scoala ca tu esti moarta dupa acel baiat.

| neutrino a răspuns:

Acum tragi ponoasele faptului ca nu ai stiut sa-ti tii gura atunci cand a trebuit. Nu este o rusine ca-ti place de un baiat, dat daca tot ai raspandit aceasta stire pentru gura satului, atunci recunoaste public si cere-i baiatui sa aleaga mai repede.