| Katherine † Pierce a întrebat:

Am si eu o problema :-s Adica nu eu am problema, ci o prietena de-a mea. Ii place de un baiat cu 2 ani mai mare. Ea este mai micuta de inaltime, si se ascundea de cate ori trecea pe langa el. O colega l-a intrebat ce parere are despre prietena respectiva, iar acesta a raspuns ca este prea mica, si ca este draguta.Cateva zile mai tarziu, o alta colega l-a intrebat din nou ce parere are despre prietena mea, iar acesta a raspuns ca este pitika, enervanta si terminata.Asa ca eu m-am enervat ca a spus aceste lucruri despre prietena mea. Iar ea nu stie ce sa mai creada. Ce as putea sa ii spun ca sa o mai ajut, sau ce sfat sa ii mai dau? Plz help! [Scuze ca am scris asa mult]

7 răspunsuri:
| Stefania a răspuns:

Buna.Eu iti dau sfatul urmator:mai bine ii spui prietenei tale sa nu mai sifere din cauza lui! Si stii dc? Pentru ca noi fetele atata plangem dupa baietii aestia ca ei nu plang dupa noi nici pe jumatate cat noi din cauza lor.Sa isi ocupe timpul cu scoala, cu invataul si sa comunice cat mai mult ca sa nu isi mai aduca aminte de acel baiat. Dar totusi nu stiu ceva... daca eu as zice sa uite de el nu ar puteathinking Si este aceasta metoda de cimunicare, etc.ca sa uiti de cele rele si sa iti amintesti doar de cele bune.Bafta!kiss

| RaluE a răspuns:

Spune-i sa-si vada de lungul nasului si sa-si caute un baiat potrivit pentru ea.
Mi-e sila de astia care azi spun ceva frumos despre tine si maine te injura de nu te vezi. oh go on
Deci, spune-i parerea lui despre ea si-si va da seama ca nu merita sa mai spere sau sa sufere dupa unul ca el.
Succes.

| Aia cu cap mare a răspuns:

Am o verisoara(ce imi buna ne, intelegem super bine) si are 1m 50 la 16 ani...chia aseara am vorbit cu ea sh mi-a zis ca aia din skate parca (ii skaterita, amuitat sa spun)ii spun "printzesa mea in miniatura" laughing deci chiar nu inteleg care ii problema aluia...

| luiza a răspuns:

Buna si tie! Draga mea pentru cele dintre noi mici de statura s-au inventat tocurile, platformele..., un blug mai lung peste ele si...ai inaltime. PA!

| nightwish a răspuns:

Dupa parerea mea aspectul fizic nu prea conteaza, conteaza dar nu ff mult ci conteaza ce are acea persoana inauntrul ei.Acel baiat ar trebui mai intai sa o cunoasca poate se vor intelege bine si atunci aspectul fizic nu ar conta atat de mult si totusi nu inteleg ce are daca este mai micuta.

Răspuns utilizator avertizat
| lidutza_7433 a răspuns:

Buna. stii care-i fazA. spune-i prietenei tale despre acest lucru, si inca sfatuiestio ca atunci cind trece pe linga el sa nu se askunda. astfel nu reusheshte absolut nimic bun!