| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Daca un baiat de care mi-a placut mie mai demult ma priveste mereu si-mi zambeste ce sa inteleg? Se uita la mine, uneori striga "uuu", nu-l deranjeaza daca a zis un coleg ca sunt fosta lui prietena(desi nu e asa) si a luat in brate o colega ca sa-l vad eu si se uita la mine si radea. Pauza de pauza iese afara si ma intalnesc cu el sau sta la geam si ma urmareste cu privirea si zambeste. Nu mi-a zis nimic pana acum exceptand "uuu" si "bau" rolling on the floor.
Aseara pe mess(are id-ul meu de 4 luni dar nu mi-a zis niciodata nimic, doar massuri) m-a intrebat ce fac. Am vorbit putin. L-am intrebat de ce zice colegul lui ca sunt fosta lui si a zis ca asa face el misto. Apoi si-a pus web la status. A tinut vreo 10 min si am zis sa dau si eu sa vad. Mi-a acceptat imd si apoi dupa un minut l-a oprit si l-a si scos de la status. Mi-a trimis un mass cu ce-ti doresti de la mine de Valentine's day si i-am zis ca un pupic, desi initial am vrut sa-i zic ca nimic. Mi-a dat "rolling on the floor" si l-am intrebat de ce rade, nu a raspuns. I-am zis ca am glumit, ca am de la cine primi un pupic, nu vreau de la elhee hee.
Intrebare: Ma place sau isi bate joc de mine? Adica in sensul ca sa am ia la misto? Ma priveste mereu si zambeste, dar pe mess nu am vorbit prea multe. Nu zice nimic cand rad colegii de el si striga sa vina la mine sau ceva in genul. Si cum aflu daca chiar ma place? Nu incepeti sa fac primul pas ca nu vreau sa fiu cu el. Funda:X
P. s: are 17 ani(desi se comporta ca un psuti de 12laughing) si e cls a 11a. Eu sunt cls a 9a.

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Mai mult ca sigur nu stie cum sa se comporte cu o fata. Nu stiu de ce iti bati capul cu el pentru ca din cate zici mai mult face misto sau chiar e praf cand vine voba de fete. La faza cand i-ai zis tu ca vrei un pupic (pe mess) si el a ras, era ok, nu putea fi la misto, dar daca pe urma nici macar nu a zis de ce rade, si ar fi facut bine sa fie un motiv bun, atunci clar ca face misto si se crede mare si tare si incearca "sa te cucereasca" doar asa, ca sa impresioneze el colegii sau doar sa isi hraneasca orgoliul.
Cand iti mai zice "uuuu" sau "bau" zi si tu: "tu doar afirmatii de genul "bau" sau prelungirea cuvantului "u" ai invatat sa ii zici unei fete?".
Incearca sa te joci cu imaginatia si mintea lui limitata.
Mai ales ca e genul care da mass-uri la greu e clar ca mintea lui a ramas la 12 ani si o sa ramana acolo ceva timp bun.
Tu pari a gandii mult mai matur decat o fata care e a IX-a, deci nu trebuie sa iti bati prea mult capul cu "problema" asta sau mai bine zis cu baieti care inca au ramas copii in gandire, fapte si vorbe.
Eu zic ca nu merita efortul baiatul, si daca ii place de tine ar trebui sa invete mai multe despre cum se cucereste o fata si mai ales cum trebuie sa se comporte cu o fata.
Dar na, asta e parerea mea and i'm sticking to it. happy

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu vrei sa fii cu el, dar vrei sa stii daca te place sau nu. Pai, ce facem aici? Ti-ar placea sa afli ca te place, aaa? Nebuno, ai prinde incredere si mai mare in tine. Spui ca are 17 ani si se comporta ca unul de 12. Ok, dupa ce am citit postarea ta si am observat felul in care gandesti, tot in jurul varstei de 12 ani te-as plasa, nu as fi crezut ca esti in clasa a 9a. Hai, astept stupidul, frustreaza-te.

| BlueHusky a răspuns:

Daca nu vrei sa fi cu el ce improtanta mai are?

| AlexandruGabriel a răspuns:

Parerea mea personala e ca te place si nu stie cum sa-ti spuna, sau e timid in interior...(Se mai intampla)