| MorarasCiubotaru a întrebat:

Buna am o problema, desi am prietena ma masturbez cam des undeva de vreo 2-3 ori pe zi, sunt satisfacut din fiecare punct de vedere dar nu ma pot abtine de a ma masturba, spuneti-mi va rog de ce nu pot? sau macar pot sa stiu daca este ceva daunator prin faptul ca zilnic fac asta?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Esti tu mai activ sexual, ce e rau in asta, probabil prietena nu este atat de dornica ca si tine si decat sa o inseli cu altele te masturbezi, nu vad nimic rau in asta, e perfect normal

9 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

De unde sa stim noi de ce nu poti?
Probabil esti disperat.
Probabil a devenit un obicei... In orice caz, nu-i nimic rau in a te masturbahappy

| EdiiThxoxo a răspuns:

Nu stiu cat e de sanatos, e si sperma o secretie a corpului! Mai taie din ele!

| Azµre a răspuns:

Mai bine ai pune prietena să-ți facă un manual zilnic sau oral decât așa... onanismul este o boală ai grijă.

| Pitzipoanca a răspuns:

Nu e absolut nicio problema, cat timp nu te impiedica sa intreprinzi oricare alte activitati.

| liliacALB a răspuns:

Pare cam egoist amicul nostru, nu credeti? De ce sa impartaseasca, mai bine singur!

| LikeACandyxD a răspuns:

Ai 19 ani? Pai de ce inca te mai tii de masturbare? Ai o prietena. Nu ii cere sa iti faca neaparat oral. Dar daca aveti o relatie stabila si dureaza de mai mult timp (minim un an)poti sa ii pregatesti o cina romantica si apoi sa faceti dragoste. Si nu ai mai fi asa dependentwinking

| CarmenElenaa a răspuns:

Sa te masturbezi cand esti spalat pe maini si nu v.a exista nimic, si nu poti sa te opresti din asta pentru ca fie a devenit un obicei fie esti obsedat big grin

| BlackMillFan a răspuns:

Doamne cand va aud. ia cauta unpic pe google sa vezi care-s efectelehappy

| MorarasCiubotaru explică:

Mersi tuturor, insa ma intereseaza in mare parte daca voi crea o dependenta sau deja am ajuns in aceasta situatie, poate este un obicei deja si eu nu realizez