| cdl42002 a întrebat:

Am o problema. Eu si prietenul meu am făcut petting (suntem virgini amândoi si avem aproape 18 ani ). Problema este ca am facut-o neprotejați ( stiu ca e imatur din partea noastră, dar nu mi-am dat seama de riscuri ) si gen m-a atins cu penisul până ce s-a terminat dar s-a oprit înainte să ejaculeze pe mine după care s-a curățat și m-a mai atins de câteva ori în zona aia si s-a șters si de fiecare dată când i-a venit lichidul preejaculator ..Asta s-a întâmplat cu 2 zile înaintea menstruației după care mi-a venit. ( Am menstruația neregulată ) si acum luna aceasta îmi întârzie cam mult ..sunt șanse să fi rămas însărcinată? (Vreau răspunsuri serioase )

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma unui sex care a fost intretinut intr-o zi care s-a situat in perioada ultimelor 9-10 zile ale ORICARUI tip de ciclu menstrual (regulat sau neregulat) formarea sarcinii este 99, 99% IMPOSIBILA. Daca menstruatia care s-a produs dupa 2 zile fata de ziua sexului amintit si sangerarea menstruala care a urmat a decurs in aceleasi conditii ca si celelate menstruatii anterioare inseamna ca a reprezentat GARANTIA ferma ca in ciclul menstrual care s-a terminat dupa 2 zile, a fost eliminat din uter endometrul fiindca in decursul ciclului NU s-a format si nici NU s-a instalat o sarcina in ENDOMETRUl preexistent. Neinceperea menstruatiei pana in acest moment NU inseamna o intarziere a ei ci pur si simplu inseamna ca actualul ciclu menstrual asa este programat hormonal sa fie mai lung decat altele. Orice ciclu menstrual de tip neregulat are ca si caracteristica principala o astfel de desfasurare imprevizibila si lungimea imposibila de a se putea anticipa sau determina. In mod negresit in zilele urmatoare va porni si menstruatia mult asteptata. Multa sanatate!

| antiqque a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu au intretinut nimic, nu stii sa citesti?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Joaca de copii.

| Adry05 a răspuns:

Vai dar esti extrem de neinformata.
1. n-ai cum sa ramai gravida din moment ce SUNTETI VIRGINI SI N-A EXISTAT PENETRARE
2. TI-A VENIT MENSTRUATIA IMEDIAT DUPA "INCIDENT" ce alt semn mai vrei ca nu esti? Crezi ca acu iti vine ciclu si supravietuieste sarcina peste ciclu si se dezvolta dupa?
3. chiar si sa fii fost penetrare si tot, n-ai cum sa ramai insarcinata cu 2 zile inainte de ciclu doar in cazuri extrem de rare si AIA DACA SE SI TERMINA IN TINE DUPA PENETRARE

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Ți-a venit menstruația deci nu ar trebui să îți faci griji.
Atâta timp cât nu a avut loc un act sexual cu ejaculare nu sunt șanse de sarcină.
Data viitoare aveți mai multă grijă.

| Bernardus a răspuns:

Da, are spermatozoizi care se teleporteaza. Nu doar atat, ei si rezista in vagin pana la urmatoarea ovulatie, sunt ceva de speriat, direct mutanti

| DanyDav a răspuns:

Ooo la 18 ani voi inc sunteti virgini, cumitei. Nu stiu cat este de imatur, cand unele fete la 16 deja sunt mame, dar moral vorbind asa o fi bine dupa 18, personal nu m-am incadrat in standardul asta.
Cat despre sarcina nici vorba, dar pe viitor daca aveti chef de joaca, luativa si voi masuri de precautie.

| alexsivlad a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul exact imediat dupa, nu exista nicio posibilitate sa fi ramas insarcina, asta in cazul in care atunci a fost ultima data cand "v-ati jucat" asa. Daca insa ati repetat povestea ulterior menstruatiei, nimeni nu poate stii. Obisnuiti-va sa folositi prezervativul. De abia exersati pentru viitor happy. Iar ca sa scapi de eventuale griji, fa un test de sarcina. Nu e scump si e destul de sigur. Bafta!