| Mainbug a întrebat:

Am facut un petting cu prietena mea. ( nu a existat penetrare și nici ejaculare). Eu aveam chiloti pe mine, ea nu. Ceea ce mă framanta pe mine este faptul ca era o pata pe chilot de la lichidul preejaculator și nu știu cât de mult am atins-o p le labii. Exista vreo șansă să ramana insarcinata din atat? Întreb pentru ca îi întârzie mult menstruația, are 2 saptamani. Ea nici nu îl are regulat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul menstrual este de tip neregulat, lungimea fiecarui ciclu poate sa difere foarte mult fata de cele anterioare. In acest caz, actuala amenoree (lipsa menstruatiei) se datoreaza unor dereglari de natura hormonala. In mod indiscutabil se poate elimina orice posibilitate ca intarzierea sa fie provocata de existenta unei sarcini. Ar fi foarte bine/indicat sa se prezinte la endocrinologie pentru a i se efectua setul complet de analize hormonale si a se determina cauza dereglarilor hormonale care influenteaza lungimea ciclurilor menstruale. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu, pentru ca speramotozoizi(care oricum sunt cam ametiti inainte de ejacularea propruzisa) nu urca singuri.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu o sa se intample nimic, stai linistit.

| kandaraki a răspuns:

DA

| Mainbug explică (pentru kandaraki):

Ce da?

| kandaraki a răspuns (pentru Mainbug):

Tu ai intrebat - Exista vreo șansă să ramana insarcinata din atat?
eu am raspuns - DA.

chiar asa greu asa la cerebelul tau?

| Mainbug explică (pentru kandaraki):

Pai explica-mi cum ar putea rămâne însărcinată de la un chilot pătat.

| kandaraki a răspuns (pentru Mainbug):

Tu singur ti-ai raspuns la intrebare prin chiloti patati, mai spala chilotii, nu ar strica sa ii speli mai des si nu vei confunda cu altceva!

| Mainbug explică:

Ok, multumesc frumos! sper sa fie bine happy