| love you soo much... a întrebat:

am o problema foarte complicata, m-am epilat cu o crema in zona intima si rezultatul a fost niste regiuni rosii care ma dor foarte mult. Mi-ati putea spune ce este? Sa fie oare vreo alergie ceva?

3 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Nu este alergie doar te ai iritat din cauza epilatului, se mai intampla de la unele creme daca nu sunt foarte bune sau poate era expirata sau pur si simplu pielea ta e mai sensibila :-)Daca totusi nu trec o perioada mare de timp mergi la doctor :-)bafta

| boboletzo a răspuns:

De la epilat de iriti foarte tare...nu ai avut si un ulei protector pe care sa il folosesti dupa? te poti face cu un strat foarte subtire de ulei de masline.

| yasemin a răspuns:

Ar trebui sa folosesti dupa fiecare epilat pudra de talc cu menthol de la elmiplant,este foarte eficienta, calmeaza iritatia, te racoreste si iti lasa pielea foarte fina.Suna ca o reclama tongue dar intr-adevar este buna