| MaDde a întrebat:

Pentru fete.imi puteți spune la ce vârsta v-ati epilat la zona intimă si cu ce

Răspuns Câştigător
| Alessiaale433 a răspuns:

Nu este o varsta pentru a te epila. Daca nu te mai simti tu bine este decizia ta.Pai sunt 3 variante:
1. Cu lama, este rapid, dar te tine vreo 2 zile deoarece incepe sa creasca si apoi s-ar putea sa se deranjeze, si sigur te vei irita, asta consta in aparitia unor bubite mici
2.cu crema epilatoare, aceasta necesita mai mult timp, dar rezultatul este unul bun, dar ai grija cum iti dai sa te usture si imediat dupa trebuie sa iti dai cu o crema de dupa epilare
3.Si la salon ceea ce este cam devreme, si pentru unele rusinos.
Sper ca te-am ajutat:X Daca da fundita:*
Sunt fata sa stii

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Eu nu cred ca varsta conteaza. Cel mai bine este sa folosesti crema depilatoare. Eu ti-o recomand pe cea de la Avon.

| Zabbyel a răspuns:

Epilarea incepe de la 16 ani, n-sus

| Harley18 a răspuns:

Lama daca nu suporti durerea.
Epilator si ceara daca simti durerea si vrei sa fi epilata mai mult timp.

| anonim000x a răspuns:

Stiu ca ma veti judeca unii dintre voi, dar am făcut-o la 14 ani (cu ceara, acasa).Nu va imaginati ca m-am epilat pentru cineva anume, ci doar pentru ca fac parte din aces categorie de fete cu mult par pe corp, iar tufa/boschetele de acolo ma deranja. Deci, am facut- pentru a ma simti mai bine.