| Mihaelay890 a întrebat:

Buna! Am o problema foarte mare și am serios nevoie de voi. Am 17 ani și sunt virgina, nu am fost penetrata niciodată. Acum o lună iubitul meu mi-a băgat degetele în vagin iar în timp ce făcea asta a ejaculat, nu langa mine, nu pe mine, in prosop. S-a dus la baie și s-a spălat cu apă și săpun iar după la vreo 5-10 minute mi-a băgat iar degetul in vagin. Menstruația mi-a venit la timp (chiar daca nu o am regulata) și m-a ținut 5 zile. Cu dureri, cu tot, a curs mult, culoarea normala. La vreo 2 săptămâni de la terminarea menstruației am ajuns la ovulație unde pe la sfârșitul ei (nu-mi dau bine seama când se termină) au început să mă ia niste dureri mari de burta și de spate și mi-a curs 3-4 picături de sânge, culoare foarte deschisa, cred că amestecata cu chestia de la ovulație după cum se vedea. De vreo săptămână am stari de rău, de voma, oboseala, nu știu de la ce este și îmi este foarte foarte frica. Prietenul meu spune că s-a spălat foarte bine și mai ales că la noi nu a avut loc penetrarea. Eu una sunt foarte speriata pentru sângerarea asta dintr-o data care nu mi s-a mai întâmplat până acum. Asta s-a întâmplat ieri și acum am dureri de burta și de spate și mă simt foarte rău (stări de voma). Am nevoie urgenta de voi și răspunsuri serioase. Nu mi-a băgat sperma in vagin, adică cel puțin imediat ce a ejaculat s-a dus imediat și s-a spalat, nici el nu vrea sa riște și menstruația mi-a venit luna asta, dar sunt foarte speriată

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti insarcinata

| ania a răspuns:

Daca chiar e iubitul tau, adica chiar va iubiti, casatiriti- va.Nu te mai implica deloc sexual cu mimeni fara casatorie, nu e voia lui Dumnezeu sa traiesti mereu intr- un astfel de stres.

| Anemona2020 a răspuns (pentru ania):

Aolele are 17 ani își mai schimba ideile. Mai lasăti ne naiba cu Dumnezeu și cu aiureli ca nu faci sex cu nimeni dacă nu ești căsătorit.

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Stai linistita, sigur nu esti insarcinata. S-ar putea sa somatizezi si sa iti induci singura starile de rau pe care le ai.

| orailibrail a răspuns:

Nu ai ramas gravida.
Stai linistita.
Pana acum, nimeni nu a ramas gravida de la penetrarea doar cu degetele

| nuivoiesăspun a răspuns:

Stai linistită, nu ești însărcinată. Ca să scapi de gândul ăsta, că sunt sigură că citești tot felul de prostii de net, du-te la farmacie și cumpără un test de sarcină în jur de 12-18 lei. Scapi de griji.