| SWEETY777ffff a întrebat:

Am o problema imi place de un tip si lui ii place de mine pentru ca in vara mi-a spus asta dar el nu stie ca eu il plac. Iar prietenele mele au aflat si au aflat si toti colegi si prieteni mei si ia-u spus lui. Iar el a aflat ca eu il plac.(el e mai mare ca mine cu 2 ani). Si nu stiu ce sa fac pentru ca el nu pomeneste nimic de subiectul asta dar cand ne vedem imi cam da de inteles ca ma place dar nu sunt sigura. Iar prietenele mele spun sa ii zic ca il place dar el stie deja. Ce sa fac? fundita

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cert este un lucru.Ambii stiti ca va placeti unul pe celalalt. Nu mai exista riscul unei eventuale dezamagiri daca l-ai aborda de frica sa nu te refuze pe motiv ca nu te-ar place. Important este sa gasesti un moment sa fiti doar voi doi( o iesire la un suc sau la o plimbare prin parc) si atunci va puteti spune mai multe.Incearca sa va apropiati mai mult si sa conversati pe diverse teme; de aici iti vei da seama si cum gandeste si ca atractia nu e numai fizica ci si prin modul de gandire.Succes!

| UrsuletzKiokolatiu a răspuns:

Poi in primul rand eu cred ca trebuie sa ai o discutie mai serioasa k el p tema asta... poate e prea timid si de aia nu-ti spune nimic.bate-i un aproppo in legatura cu asta si vezi km reactioneaza... sper ca te-am ajutat