| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema in legatura cu un baiat eu am mai fost cu el in cla a2a si acu sunt in a6a si inca il mai plac, si cred ca si el ma place e cel mai dragut din clasa si aproape din scoala. El sta in fata mea in banca si in ore se mai intoarce la mine si ma intreaba ce fac si imi mai zice pisi ce faci? imi da cu palma peste fund si bla bla ma mai ia in bate da nu stiu cum sa ma comport cu el si in ora de bio ne-am dus in laborator si m-am pus singura in banca si el a venit la minelove struck ce ziceti dati niste sfaturi cum sa ma comport cu el:d

4 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Fii draguta, cat mai draguta posibil daca il placi.
Nu trebuie sa te invatam noi ce sa faci, pentru ca inima ta stie mai bine, mult mai bine decat ceea ce te-am putea sfatui noi sa faci.
Daca vrei sa fiti impreuna, stai cu el, poarta-te frumos si intr-o zi poate veti fi impreuna fara sa stiti si fara a te mai intreba daca vrei sa fiti impreuna pentru ca practic daca si tu ii raspunzi cu dragalasenie, veti fi impreuna cand te astepti mai putin.

| anonymus63 a răspuns:

In primul rand n-are voie sa puna mana pe tine, de cat daca ii dai voi sau ma rog sunteti impreuna. Tu trebuie sa-l domin nu el pe tine si poate sa fie cel mai frumos om din lume atata timp cant nu te respecta tu nu ai de aface cu el. Ori si cat ti-ar place trebuie sa nu ii raspunzi al inceput la avansuri si sa-l faci sa te vrea, daca te vrea, si mai mult! Be good

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii raspunzi cu aceeasi moneda. happy

| mharrison a răspuns:

Nu lasa un baiat sa te trata asa de nepolicticos. Daca nu are respect pentu tine nu merita. Cui ii pasa ca e cel mai dragut. Niciodata nu lasa un baiet arata lipsa de respect fata de tine. Daca ai demnitate pentru insuti i face pe baietii arata respect fata de tine.