| RR2000 a întrebat:

Am o problema,iubesc foarte mult o fata,dar ea nu ma iubeste, deja au trecut 6luni de cand i-am zis ca o iubesc,iar ea ami-a dat raspunaul pe care nu doream sa-l aud... Suntem in clase diferite,ne intalnim aproape zilnic,ne salutam mai vine la mine in clasa deoarece bff-ul ei mi-e colega,si cand o vad in clasa sau pe hol inima incepe sa -mi bata mai tare si ma emotionez, o iubesc mult si nu stiu daca voi sa o uit vreodata... Voi ce sfaturi imi puteti da pentru a o uita?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man nimeni nu e obligat sa te placa, timpul va face sa o uiti

| corbulalbrosu a răspuns:

Cucerirea unei "redute" se face prin asalturi succesive. Cam tot la fel este si in dragoste, nu trebuie sa te dai batut, sa te consideri infrant dupa prima incercare, deci persevereaza. big grin S-ar putea sa ai parte de castig, insa in tot ceea ce faci incearca sa nu "sari peste cal" fiindca si o insistenta mult prelungita nu ajuta, ba din contra uneori poate deveni chiar agasanta si din acest motiv sa o pierzi definitiv. Succes!

| alexandru0sorin a răspuns:

Man asteapta totul trece tu timpul dar daca nu o cunosti de aproape nu poti sti cu adevarat cum e ea ca persoana uite poti sa faci ca vulpea pentru strucurii la care nu ajungi sunt acrii oricum

| Anoaica_Romeo_1968 a răspuns:

Cauta alta, sigur va fi mai misto.ce e aia bff-ul. Eu nu stiu chiuneza.

| Rebecadulce a răspuns:

Ca sa o uiti incearca sa faci ceva traznit cu preieteni tai. Te vei distra si nu iti va mai sta gandul la ea