| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un băiat cu care am fost în clasa 5 ani si acum suntem in acelasi liceu, dar în clase diferite. Si problema e ca eu sunt mai timidă și azi am trecut cu o prietena care si ea a fost colega cu el pe lângă acest băiat si el s-a uitat doar la ea pentru ca ea i-a întins mâna să bată palma. Si eu ma uitam la el, dar el nu s-a uitat la mine... nici macar nu m-a salutat, eu ma gândeam ca ma baga in seama, dar nu. Sfaturi, ceva? Trebuia să îl bag eu in seamă? Nu cred ca nu m-a văzut, a parut ca m-a ignorat intenționat. De ce? Am suferit mult si inca sufăr din cauza asta, imi venea sa plâng, deoarece eu chiar îl iubesc.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu vei pierde absolut nimic in cazul in care iti va raspunde ca tu NU reprezinti genul de femeie care sa corespunda cerintelor sau viselor lui. Dar pentru a sti sau a afla care este parerea lui in privinta ta, pur si simplu trebuie sa-l intrebi. Cu putin curaj si putin tupeu vei reusi sa scapi de starea de incertitudine in care te afli acum. Succes!

| Alexuţ02 a răspuns:

Exagerezi când spui că-l iubeşti, asta nu se cheamă iubire, îl iubeai dacă erai măcar cu el, poţi spune doar că eşti atrasă de el şi te enervează faptul că nu sunteţi împreună, atâta tot.

Data viitoare întinde-i şi tu mâna să bateţi palma şi zi "Bunăăăă", vezi cum îţi răspunde, dacă e tot aşa îngâmfat, las-o aşa treaba şi vezi-ţi de drumul tău, băieţi sunt o grămadă, eşti tu cumva "ataşată" de el dar o să-ţi treacă, stai liniştită. nu ai de ce să suferi atâta timp cât nu ai fost cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te place in secret, a facut-o intentionat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Crezi? Ar fi bine...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu asa fac si as face. De el Habar n-am.Imi place sa fac fetele sa sufere.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă îți place de o fata, nu trebuie sa o ignori. Trebuie să o saluți si sa vorbesti cu ea!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De când te ignorã? ASA fara motiv nu cred

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi luni ne-am intalnit, s-a uitat în ochii mei, mi-a zis "Buna" si i-am răspuns. Ieri nu ne-am intalnit, iar azi, eram cu prietena mea si s-a uitat doar la ea, a dat palma cu ea pentru ca ea i-a intins mana, dar la mine nici macar nu s-a uitat si a trecut fix pe lângă mine. Deci eu cred ca m-a văzut, ca nu avea cum, a trecut pe lângă mine si l-am mai si fixat cu privirea...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fii mai indrazneata

| ngllllll a răspuns:

Baietiin sunt mai capcauni. Se maturizeaza mai greu. Cred ca trebuie sa ai rabdare cu el.

| forgottensoul a răspuns:

Creeaza un oracol, da-l la cativa colegi sa il completeze dupa care da-i si lui sansa de al completa. Poti pune intrebari diverse sau putin mai indirecte pentru a afla ce simte/ ce gandeste.
In caz ca nu gasesti un raspuns prea interesant poti sa te bagi in seama din alte motive, astea pe baza raspunsurilor lui( exemplu- "Unde doresti sa calatoresti?" iar in functie de raspunsul sau poti sa-l intrebi ce ii place acolo sau alte chestii care va pot apropia)

Bafta! :*