| Ahshaj a întrebat:

Am o problema mare. Pentru inceput tin sa va spun ca fiecare contact sexual pe care l-am avut a fost protejat si de obicei verificam dupa prezervativul. Sunt in perioada menstruatiei si in prima zi a curs f f putin si peste noapte deloc iar a doua in mod normal insa m-a durut burta groaznic si am avut greturi, iar seara am vomitat( asta fiind ieri) si peste noapte m-am trezit de cateva ori 4 5, ba imi era cald,ba frig ca nu aveam patura pe mine (nu mi se intampla sa ma trezesc in general),acum am de asemenea greturi si am luat o pastila, insa simt ca o sa vomit din nou. Nu prea am mancat si nu am pofta de nimic. Ce credeti ca am? Credeti ca exista riscul unei sarcini? Tin sa mentionez ca acum cateva zile am avut dureri in gingie, cred ca imi iese o masea, nu cred ca are legatura cu asta dar cine stie...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stresul si oboseala dau starile de voma.
Daca esti in timpul menstruatie, atunci nu ai cum sa fii insarcinata, mai ales ca ai avut doar sex protejat.
Mananca foarte bine, ca de aia te trezesti de 10 ori pe noapte, corpul tau fiind infometat si stersat.
Nu mai lua pastile pe stomacul gol, ca-ti pot provoca crize de stomac. Pune mana si mananca!

| Ahshaj explică (pentru Violleta2022):

Ma gandesc ca daca mananc forțat tot vomit pentru ca nu am pofta deloc de mancare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ahshaj):

Normal ar fi sa respecti orele de masa si sa manaci cate ceva, nu sa sari epste masa, ca-ti provoci stari de rau tocmai din lipsa mancarii.
Ca sa nu vomiti, manaca ceva usor: pezmet cu ceai, supa de zarzavat, piure.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexuual a fost protejat, nu poti fi gravida.

| prrocuror a răspuns:

Fa un test ca sa iti dai seama! Si sa il faci de doua ori! Unele ies fals pozitive