| 09Ioana09 a întrebat:

Până aseară nu am mai facut sex de 2 săptămâni și am început să simt durere ca si cum ar fi prima dată.
Mi-am început viata sexuală acum aproximativ 3 luni

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cere-i sa prelungeasca preludiul. si abia cand te simti umeda, excitata, sa il primesti in tine.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ti-ai ales bine partenerul de aseară. Nu te-a „incalzit" bine si a dat in tine ca un ghiolban. Alege-ti mai bine partenerii, pe viitor.

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa preludiului inainte de sex, este responsabila de durerea asta.
Cand baiatul nu are rabdare sa te pregateasca si sa fii umezita inainte de penetrare, nu vei simtii decat durere si neplacere.
Data viitoare, nu-l mai lasa sa sara pe tine, ca pentru 2 minute de sex la el, nu merita sa te sacrifici tu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Aparitia senzatiei neplacute si dureroase in cazul si momentul amintit in prezenta intrebare, ar fi putut sa reprezinte in fapt :
-- urmarea lipsei de experienta sexuala a partenerului de sex,
-- insuficienta lubrifiere a vaginului pe toata perioada sexului,
-- insuficienta largire a canalului vaginal, ca urmare a unui inca prea mic de acte sexuale intretinute pana in aacest moment,
-- sau exista si posibilitatea ca probabil, toate cele 3 motive prezentate sa fi contribuit la stare de disconfort resimtita.
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Durerile pe care le ai sunt de la faptul ca faci sex rar si atunci iubitul tau este dur cu tine.

| Sofer a răspuns:

Nu te-ai umezit bine și de asta și durere. Fai sex mai des măcar 2 3 ori pe săptămână.

| Ely1234567 a răspuns:

Folosește un lubrifiant înainte și nu o sa mai simți nicio durere