| Mmelek a întrebat:

Am o problema-nu stiu sa iubesc. Am 17 ani, nu am experienta in acest domeniu.De cate ori un baiat ma place si teoretic incercam sa avem o relatie eu sunt prima care da inapoi(varsta,perfectionismul,distanta etc),ma plictisesc,sunt rece si dura,chiar daca uneori imi place de el sau are calitati exceptionale...poate sunt asa pentru ca sunt prea rationala,dar stiu sigur ca o sa regret. Daca el isi doreste sa ne vedem eu caut scuze, dar in acelasi timp am nevoie de atentie..sunt prea nehotarata si e ciudat pentru mine.Vi s-a intamplat si voua?

Răspuns Câştigător
| 拉维尼亚 a răspuns:

Exact asa am fost si eu si inca sunt in mare parte. Respingeam toti baietii pentru ca aveam pretentii mari iar cand s-a intamplat sa ma placa genul de baiat care era pe placul meu inca obisnuiam sa fiu rautacioasa cu el ca si cu ceilalti desi il placeam asta pana cand s-a plictisit sa tot insiste si sa incerce sa ma schimbe si a abandonat misiunea. Si culmea dupa ce am ramas fara el aveam o senzatie de neliniste si incepusem eu sa insist si sa trag de el laughing Nu ma puteam obisnui fara el de aceea reactionasem asa. Nu cred ca ai vrea sa ti se intample si tie asta pentru ca va fi greu si dureros, te vei simti ca si acei baieti care au tinut la tine si nu te-au putut avea. Ca sa te schimbi trebuie sa fii mai deschisa cu toti oamenii apropiati tie, fa un efort la inceput pentru ca va fi greu sa te dezobisnuiesti de vechiul tau comportament, dar altfel nici de baieti nu vei putea sa fii mai apropiata

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nai prins varsta apropiata pentru asa ceva, mai incolo poate ai noroc

| DeeaMarry a răspuns:

E mai bine sa ai astfel de probleme decat cele de genul "Oare pot fi insarcinata daca...".
Eu zic ca inca nu ai intalnit un baiat care sa iti placa cu adevarat. Incerci sa ai o relatie doar de dragul de a nu fi singura. E normal sa te plictisesti repede.
O sa vezi ca atunci cand o sa-ti placa unul cu adevarat o sa topai de fericire la gandul ca urmeaza sa va intalniti.
Iti vorbesc din experienta proprie! happy Asa eram si eu, pana cand l-am intalnit pe actualul iubit, cu care sunt impreuna de 3 ani.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Inseamna ca nu esti sigura de ceea ce simti pentru el. Si daca nu esti sigura, ia o pauza si gandeste-te la el, la tine, la ce se intampla cu tine de nu esti fericita si ce poti schimba

| neutrino a răspuns:

E bine ca esti rationala si dura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rece si dura- adica respingi pe oricine.
Cauti scuze- de frica, ti-o zice un necunoscut, curaj!
Nehotarata- poate pe la 40 de ani o sa te hotarasti.
Bine, nu te imping sa te arunci in bratele unor descreierati asa ca mine, dar daca vezi ca astia iti ofera atentie si au calitati, gandeste si tu unde e problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care e problema? Poate nu esti pregatita sau nu ai gasit partenerul potrivit.

Daca dai inapoi din teama si nu din ratiune, atunci da, ai o mica problema. Analizeaza mai intai adevaratul motiv care se ascunde in spatele tentativelor de relatii esuate.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Fii mai selectiva in alegerile tale! Nu vreau sa ma avant prea departe dar pari genul de femeie caruia ii place si simte nevoia sa fie dominata.Nu e nimic gresit in asta, ba chiar e ceva foarte normal.Cauta-ti un barbat, nu un baiat happy

| DeeaV a răspuns:

Ai standardele ridicate si nu te multumesti cu orice, nu e o problema, ba din contra, e foarte bine. Stai linistita ca mai devreme sau mai tarziu o sa iti puna cineva capac. Am fost la fel ca tine pana la 20 de anilaughing

| Hakuouki a răspuns (pentru DeeaV):

Eu tot ma gandesc cum ai fost dupa varsta de 17 ani. laughing.
Mai ai de crescut Madalina, asteapta si va veni si dragostea, dar nu astepta cu mainile in san, incearca sa cunosti lumea, nu uita ca oamenii nu sunt perfecti, dar sunt toti la fel. Acum ori incerci sa fi mai "deschisa" cu baietii care te plac ori ramai asa, vezi unde duce. Nu-ti pot spune eu sa te schimbi sau chestii de genul, asta doar tu decizi, uneori pentru a intra in sufletul unei fete, ai nevoie si de ajutorul ei stii? Adica sa te si lase, daca tu esti rece si iti inchizi sufletul, cauta un iubit genist sau general militar, ceva care sa faca "bum" portile sufletului tau, ca altfel nu intra nimic. Suferinta face si ea parte din pachetul "dragostei", nu te teme de ea.