| karinyyyyy a întrebat:

Am o problema si am nevoie de ajutorul vostru urgent, deci eu am o prietene pe care o cunosc de 7 ani si ne intelegem super bine suntem ca doua surori si ea are iubit, el mi s-a parut mereu un tip de gasca. Si ei s-au certat intr-o zi cand eram la o petrecere pentru ca s-a suparat cand prietena mea i-a zis sa nu se mai uite dupa fete, si s-au certat rau si el i-a zis ca e mai bine sa plece la bunici lui si sa se desparta o vreme pana cand prietenei mele ii revine increderea in el. si sa vedeti ca m-a sunat intr-o dimineata plangand sa imi spuna ca iubitul ei pleaca peste 2 ore din oras el pleca cu autocarul. Si eu i-am spus sa se duca dupa el daca mai simte ceva pentru el.Si m-am dus si eu si cand am ajuns l-am vazut sarutand alta fata si cand m-am apropiat de el (dupa ce fata aia plecase) i-am dat o palma si el atunci m-a sarutat cu forata si atunci a aparut prietena mea si a inceput sa imi faca un ditamai scandalul ca si cum eu as fi fost vinovata si ca sunt o hoata.El a ramas si acum sunt impreuna peste tot si ea nu ma mai baga in seama de loc si eu nu stiu cum sa ii spun ca nu a fost vina mea si ca el e un porc care o mai si inseala cu alta fata. nu stiu ce sa ii spun si nici ce sa ii spun pentru ca nu vreau s-o ranesc. Ajutati-ma va rog e urgent.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De rănit tot va fi rănită.Mai bine acum, decât mai târziu. Eşti singura care îi poate deschide ochii.
Chiar dacă suna pueril, întinde-i o cursă tipului.Fă ''rost''de o fată cu un corp de nota 10 pe care nu o cunoaşte şi roag-o să te ajute.Să se întâlnească cu el şi tu îi fotografiezi.
Dacă doar îi spui prietenei tale fără să arăţi dovezi, fii sigură că nu va crede pentru că e evident că ţine la el, iar dânsul a umplut-o cu minciuni.

Fă ceva acum! Nu îi permite să-şi mai bată joc de prietena ta.

| karinyyyyy explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit sa ii intind o cursa adica sa ma duc eu sa il aburesc ca si eu arat bine am 1, 62 si 52 de kg, sunt bruneta si am ochii albastri si arat destul de bine zic eu si as putea sa ii intind o cursa ca si asa se tot da el la mine dar intai ar trebui sa ii spun prietenului meu si el nu ar fi de acord iar daca as trimite o alta fata si i-as poza sartandu-se daca prietena mea ar afla de ce am facut nu ma va ierta niciodata. Crezi ca ar trebui sa vorbesc cu fratele ei poate ma va ajuta el. ca ei au o relatie foarte buna ca sigur daca ii spun fratelui ei ce se intampla el nu il va lasa pe Andrei (asa il cheama pe iubitul prietenei mele) sa isi bata joc de sorsa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru karinyyyyy):

Atunci,vorbeste urgent cu fratele ei!

10 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Prietena ta e cam prostuta. Iubitul ei se uita dupa altele si tot ea fuge dupa el chatterbox. Nu mi se pare normal.
Nu vad alta solutie decat sa o lasi sa isi dea seama singura ce poama e iubitu. Oricat ai incerca sa o faci sa vada adevarul, tot tu pici prost. Asa ca ai rabdare, pentru ca nu o sa dureze prea mult pana va cobori cu picioarele pe pamant.

| blueSky_3324 a răspuns:

N-am inteles ceva! Te-ai dus doar tu dupa el, cand trebuia sa plece, sau impreuna cu prietena ta? tu simti ceva pentru iubitul prietenei tale? ca daca te interesa cant trebuia sa plece si faptul ca i-ai dat o palma, cand l-ai vazut cu altcineva, e cam clar mesajul : il placi, dar nu in calitate de prieten, ci de iubit. Se intampla in viata ca 2 prietene foarte bune sa-si strice relatia de prietenie din cauza unui baiat. Sfatul meu este ca daca simti ca baiatul tine la tine mult si merita sa ai o relatie cu el implica-te, daca nu. si vrea doar o aventura cu tine, atunci nu merita sa strici o relatie de prietenie de 7 ani, din cauza unei p.e, fiindca genul asta de baieti se gasesc pe toate drumurile. Pupici. have a nice day

| karinyyyyy explică (pentru blueSky_3324):

Da m-am dus inainte eu pentru ca vroiam sa il duc acasa la prietena mea si sa ii fac o surpriza pentru ca m-am simtit rau cand am auzit-o cum plangea la telefon.Si i-am dat o palma cand l-am vazut cu alta pentru ca mi s-a parut cinic ce facea ca atunci cand se certa cu prietena mea el o facea pe nevinovatul.Dar nu simt nimica pentru el.

| blueSky_3324 a răspuns (pentru karinyyyyy):

Nasol. Vorbeste cu prietena ta, explica-i cum sta de fapt situatia. Sunt convinsa ca este foarte suparata pe tine, dar o sa-si dea seama la un moment dat si o sa va impacati. Las-o sa-si revina incetul cu incetul

| karinyyyyy explică (pentru blueSky_3324):

Am incercat dar nici macar nu ma baga in seama ma trateaza ca si cum as fi invizibila. Si mai grav e ca el cand nu e in preajma ea se da la mine si eu nu stiu ce sa fac ma simt incomoda cand se da la mine mai ales ca eu nu am spus dar mai e si prieten cu iubitul meu. Crezi ca ar trebui sa ii spun iubitului meu ce se intampla? sincer mi-e frica sa ii spun pentru ca iubitul meu sigul la-r lua la batie, ca s-au mai batut o data din cauza mea.

| blueSky_3324 a răspuns (pentru karinyyyyy):

Ce magar! prietena ta este chiar atat de indragostita de el incat sa nu-si dea seama ce fel de om este? ei de cat sunt impreuna? are mai multa incredere in el decat in tine? Vorbeste cu iubitul tau si explica-i situatia, parerea mea, sa nu-ti faca tie probleme. Urmareste-l tu sau pune pe cineva sa-l urmareasca si prinde-l pe picior gresit cu ceva si arata-i prietenei tale sa vada si ea ce are la usa. Spune-i verde in fata tot adevarul si cu dovezi daca se poate. Iubitul prieteni tale cati ani are?

| karinyyyyy explică (pentru blueSky_3324):

Suntem toti in aceeasi clasa si avem toti 15 si eu si prietena mea si iubitul ei si iubitul meu.

| blueSky_3324 a răspuns (pentru karinyyyyy):

Ce micuti sunteti! Pai la varsta asta vrei doar sa te distrezi! Iar baietii se maturizeaza muult mai greu decat fetele...si mai sunteti si in acceasi clasa. E prea multa agitatie pentru un singur sarut fugar. Dar daca aveai vreo 26 de ani si erai maritata si cu copii si barbatul tau te insela pe fata cu cea mai buna prietena atunci ce mai faceai?! Eu una as parasi mediul asta de conflict si mi-as face un iuubit mai mare cu vreo 3 ani ca mine si sa nu fie din acelasi liceu ca mine. pUPICI