| my_4234 a întrebat:

URGENT

Deci sa incep cu inceputul
Stateam cu prietena mea si povesteam ea era foarte suparata pentru ca sa certat cu prietenul ei si ii era frica sa nu se desparta de ea pentru ca ea era innebunita dp el
Si de o saptamana l-am vazut sarutandu-se cu o alta fata mie mi s-a parut corect sa-i spun prietenei mele desi acum as fi vrut sa nu-i fi spus ea plangea si mi-a spus ca acum il suna si nu stiu ce dupa 1 ora ma suna plangand si imi spune ca s-a despartit de el m-a rugat sa nu spun nimanui...plangea zicea ca vrea sa moara si chestii din astea
A doua zi a fost gasita moarta in camera ei pentru ca a luat o supra doza de antibiotice.Ieri a fost inmormantata si parintii ei ma tot intreaba de ce s-au sinucis pentru ca au vazut ca ultimdata a vb ca mine la tel.
Ce sa fac?
Sa le zic? i-am promis de fapt asta a fost ultima ugaminte a ei fata de mine sa nu spun nimanui ca ea s-a despartit de el.(avea 16 ani)sadsadsadsad

Si nenorocitul nici nu a venit la inmormantare:@:@ va rog spuneti-mi ce sa fac?!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E incredibil cat de usor a renuntat la lupta prietena ta!
Pacat de tineretea ei.Altii ar fi dat orice sa mai traiasca o zi si ea...
Spune-le parintilor adevarul. Oricum nu mai pot schimba nimic.Nu pot sa il acuze pe el. E nevinovat. Ce vina are el ca n-a iubit-o cu adevarat? N-ai cum sa-ti impui sa iubesti. Ori iubesti ori nu
Condoleante si sper sa nu uiti niciodata aceasta fata si sa iti serveasca si tie ca exemplu.Ne asteapta multe lupte cu viata dar important e sa nu ne dam batuti niciodata.Indiferent cat de praf am avea inimawinking

| Yana a răspuns:

O situatie foarte naspa. Tu i-ai promis fetei ca nu spui ca s-a despartit de el, insa parintii fetei o sa te preseze, caci e normal pana la urma, vor sa stie amanunte. Poti sa le zici parintilor ca i-ai promis fetei lor ca nu spui de ce si ca le poti da doar un indiciu: pentru un baiat. thinking habar n-am. Desi si indiciul asta e ca si cum le-ai spune tot. thinking

Te-am ajutat mai mult de-o gramada laughing... chiar nu stiu...

[Yana]

| Monica a răspuns:

Salut!
Aw. Ce caz teribil.Ar fi bine sa-i spui.Gandeste-te.Parintii ei sufera foarte mult dupa ea.Mai ales daca a fost singura la parinti.Nu poti tine asta in tine!
O s-o ai pe constiinta.
Gandeste-te.

| bianka_5500 a răspuns:

Spune-le,, stiu e ultima rugaminte a ei,, da cred ca r suferi s vada cit sufera parinti ei nestiind situatia spune-le,, imi pare foarte rau((((

| yoo_6578 a răspuns:

Deci e o situatie foarte delicata dar eu nu sunt de acord cu "anonim" nu are nici o vina de unde sa stiea ca ea vrea sa se sinucida?! nu stiu ce sa zic
cred ca ar trebui sa le zici totusi sunt parintii ei dar oricum nu o sa rezolvi nimic daca le zici o sa se formeze doar un scandal intre parintii ei si parintii baiatului sau cu baiatul
doar daca le zici ca a fost rugamintea ei si sa nu se fac scandal
deci 50% da si 50% nu
bafta si condoleante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum sa nu te supersi pe mine dar si tu ai o mare vina in cazul asta. Trebuia sa anuti politia, salvarea si pe parintii ei in acel moment.

Spute tot ce s-a intamplat. Ar fi singura solutie. Deci tine minte tu esti cea mai vinovata in chestia asta, si iubitul ei dar el nu prea are de sa fie vinovat.