| Mihaela126 a întrebat:

am o problema si vreau un sfat din partea voastra happy am prieten de 2 ani si de curand am aflat ca m-a inselat cu o alta fata acum un an sad si nu stiu ce sa fac pentru ca il iubesc foarte mult

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Asta depinde foarte mult si de ce alte motive ai avea pentru care sa vrei sa ramai cu el! "Iubirea" inseaman, in foarte multe cazuri - mai ales la varste fragede, fara experiente si fara maturitate! - multa autosugestie! Pune pe o hartie, pe 2 coloane verticale pro si contra si fa un bilant si vezi ce iese! Si mediteaza serios!

| fabiola a răspuns:

Depinde de ce simti tu, variante sunt de la a ierta, pana a pune punct relatiei!

| NoSmile a răspuns:

Buna.
Aveti doi ani impreuna,e clar sa va iubiti.
Ai aflat dupa un an ca te-a inselat,deja mult prea tarziu.
Nu cred ca se merita sa te desparti de el. Probabil ca doar a intretinut relatii intime cu fata respectiva. Daca ajungea sa simta ceva pentru ea, te-ar fi parasit.
Dar e al tau, a ramas si va ramane. Te iubeste.
Orice barbat calca stramb.
Acum, gandeste-te! De ce a facut-o? Poate a avut anumite motive.
Vorbeste cu el! Spune-i ce-ai aflat si vezi ce spune si ea.
Succes!
Parerea mea e ca nu merita sa te desparti de el acum.
Daca ai fii aflat atunci, ar fi fost altceva.

| viavo a răspuns:

Te-a inselat? Lasa-l, nu te iubeste cu adevarat sau cel putin nu destul pentru a avea o relatie reala bazata pe dragoste si o relatie bazata pe sex duce la divort sau despartiere, crezi ca merita sa iti strici viata? Poate te alegi si cu o boala.

| catablondu a răspuns:

Buna, ai doua variante: Treci cu vederea pentru ca il iubesti si iti asumi posibilitatea ca peste un an sa mai primesti o astfel de veste, sau renunti acum, oricat de greu ti-ar fi, ca sa nu mai fi obligata sa treci prin aceeasi experienta cine stie peste cat timp. Ar mai fi varianta cu o discutie clara si cu niste conditii pe care sa i le pui, dar asta mi se pare cam inutila. Mult succes si sper sa alegi ce e mai bine pentru tine, pe termen lung. kiss

| matesanosa a răspuns:

Daca nu iti plac variantale iti mai spun una:daca ati fi casatoriti si se intampla acelasi lucru la-i mai ierta? pune problema asa poate te ajutawinking

| davu a răspuns:

Daca crezi ca mai poti avea incredere in el iarta-l, daca nu... cred ca stii si u

| MaraciucaSefu a răspuns:

Ai aflat cam tarziu... nu cred ca poti face mare lucru acum, decat sa il lasi

| tipicalgirl a răspuns:

Eu daca asi fi aflat mai devreme nu l-asi fi iertat, dar daca timp de un 2ani a fost aproape fidel... poate merita. Oricum este decizia ta happy

| florynadyana a răspuns:

Buna! si eu am fost in aceeasi situatie, si l-am avertizat ca il iert pentru prima si ultima data....si uite ca a trecut mult timp de atunci si nu ma mai inselat....succes!