| Antonio9166 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. am fost inselat de iubita mea pe care o iubesc mult, a trecut o luna de cand am aflat si m-am hotarat sa o iert pentru ca stiu ca si eu am fost vinovat. am nevoie de niste sfaturi ca sa nu fiu gelos inpulsiv sa ii ofer mai multa atentie sa ii arat ca o iubesc(inainte pot spune ca nu prea am facut cele de mai sus si altele). eu nu am inselat-o si asta pentru ca o iubeam dar nici nu ii aratam, deci este si vina mea. ce sfaturi puteti sa imi dati ca sa putem merge mai departe si in special sa nu se mai repete din partea ei si nici sa nu se intample din partea mea. orice sfat este binevenit. si cei ce au inselat, spuneti-mi ce va facut in mot special sa inselati ca eu sa nu fac aceiasi greseala. nultumesc anticipat

12 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Daca o iubesti destul de mult ve-ti trece impreuna peste asta. Incerca sa nu te mai gandesti ca te-a inselat si o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sursa infinita de amuzament sunt oamenii care au fost inselati si mai apoi au fost convinsi ca totul s-a intamplat din vina lor. Nu exista scuze cand inseli pe cineva, daca o relatie nu merge, ii pui punct, nu te pui pe inselat. Daca partenerul te ignora, nu iti demonstreaza ca tine la tine, etc, din nou, incetezi relatia. Nu exista motiv pentru a insela pe cineva si cine iti spune ca exista o face doar ca sa isi pastreze constiinta curata. Da-i o sansa iubitei tale si in curand va trebui sa o faci din nou. Si apoi, din nou. Si tot asa pana cand vei realiza ca ai ajuns un pres.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Pai din cate am inteles de la tine vrei sa o ierti nu?
1. Daca o mai ierti va sta cateva luni si va incepe iarasi.
2. Daca nu o sa o ierti o sa regrete pentru fapta facuta.
3.O sa fii cu alta si ea o sa fie : GELOASA INVIDIOASA SI NERVOASA etc...
Raspunsul meu e că nu trebuie sa o mai ierti las-o sa isi faca viata si tu la fel mai bine iti iei alta nu ca asta fosta sau cum zici tu CURVa..Scuze termenul.Dar sfatul meu e acesta ia alta si punct.

| SimonaQs a răspuns:

Daca a gresit odata va mai gresi de multe ori. Lupul isi schimba blana dar naravul ba. Pot spune ca a gasit la altul ceea ce nu avea la tine. Tu o iubesti ca un nebun si ea se lingea pe bot cu altul. Mie nu mi se pare normal asa ceva. Ai gresit ispasesteti pedeapsa. O sa isi dea seama pe parcurs cat de mult ai iubit-o. Fiecare isi arata dragoste in diferite moduri. Eu nu te-as invinui pe tine cu nimic. E doar vina ei.

Bye Bye :*

| Alison95 a răspuns:

Cati ani aveti? cum te-a inselat, s-a sarutat cu altul sau s-a culcat cu el?

| maryus83 a răspuns:

Ai omis sa spui de cat timp esti impreuna cu ea.este si vina ta, ea ti-a spus asta? daca da incearca sa se justifice dand vina si pe tine.nu toate femeile primesc dovezi de iubire si nu isi inseala iubitii. daca sunteti un cuplu si vroia mai mult nu era mai usor sa vina si sa iti ceara? sfaturi ca sa nu fi gelos nu iti poate da nimeni, daca te-ai hotarat sa o ierti, iesi cu ea si vezi ce se intampla. daca te gandesti la toti cu care vorbeste ca la posibili amanti inseamna ca nu poti trece peste faptul ca te-a inselat

| 0alafaranume0 a răspuns:

Fii serios daca unei fete nu ii arati ca o iubesti asta nu inseamna ca trebuie sa te insele, nu mi-o lua in nume de rau dar pentru mine una care inseala este un nimic, putea foarte bine sa zica stii nu mai vreau sa fiu cu tine ca nu ma simt iubita si se ducea la respectivul cat despre partea cu aratatul sa stii ca nu toti sunt romantici si daca o iubesti asta nu inseamna sa te schimbi voi nu intelegeti ca cine te place te place asa cum esti? daca nu merrge relatia cauti pe altcineva pentru ca eu asta as fi facut daca as fi fost in cazul tau, sunt atatea fete in lumea asta si nu o sa fii tu ala care o sa ajunga la batranete neinsurat si ca o paranteza nu ai nici copii nici nu iti e nevasta ca asa mai sunt cazuri in care ii e mai usor sa se simta iubita de altul si sa se intoarca acasa decat sa divorteze si sa mai sufere si copiii, faci ce vrei oricum bafta si sper sa nu regreti decizia facuta

| SimonaQs a răspuns (pentru 0alafaranume0):

Ai mare mare dreptate in ceea ce spui. Sunt de aceeasi parere cu tine.winking

| 0alafaranume0 a răspuns (pentru SimonaQs):

Foarte bine tantilaughing ma bucur ca mereu esti de acord cu mine

| SimonaQs a răspuns (pentru 0alafaranume0):

Nu sunt "tanti" am 14 ani laughing))

| frumusyka334 a răspuns:

Orice om merita o a doua sansa e adevarat ca o greseala facuta o data se va repeta din cate ai zis a trecut o luna ea probabil crede ca u ai iertato.o poti ierta dar pe riscu tau incearca sa alegi cu inima vorbeste deschis cu ea poate ea nu vrea sa va impacati intreab-o dc a facut ce a facut si atunci incearca sa alegi daca ierti sau nu cu inima nu cu orgoliuwinking cum ai spus si din vina ta sa ajuns aici

| Raiza a răspuns:

Parerea mea este ca nu merita o sansa. un om care te inseala o data te va insela si a doua oara crezand ca il vei ierta din nou. Daca tu ai fi inselat-o ea te-ar fi iertat? Nu, nu te mai chinuii sa fie bine ca nu are rost mergi mai departe