| Kikinoname002 a întrebat:

....Am nevoie de un sfat. Am un prieten de ceva timp, ne cunoastem destule de bine, iar eu m.am atasat foarte mult de el..insa de curand am aflat ca in afara de mine mai este cu o fata....am incercat sa vorbesc cu el si sa aflu care este treaba, iar cand am vorbit cu respectiva s-a vazut pe fata ei ca il iubeste si ca ii este foarte drag. eu m-a coplesit oarecum si nu stiu ce sa fac. oare sa il las cu acea fata chiar daca il iubesc si eu?

1 răspuns:
| AnaMaria2719 a răspuns:

Pfff, nu e chestia sa-l lasi, te-a cam lasat el daca mai avea inca una. Era o chestie ca daca placi doua persoane in acelasi timp alege-o pe a 2-a pentru ca daca iti placea atat de mult de prima nu exista o a 2-a. Foarte urat din partea lui putea macar sa-ti spuna si va despartiti. Stii cum e in viata nu poti sa te dai la o parte mereu pentru altii si sa te pui pe tine pe ultimul locu, poti sa ratezi iubirea vietii tale, poti sa ratezi locul de munca de vis. Daca el asa a crezut ca e bine, sa ramana cu ea. Tu explica-i cum sta treaba si daca iubesti ceva asa de mult trebuie sa lupti insa tine minte NU poti sa lupti pentru o persoana care nu vrea sa lupti pentru ea. Fa lucrurile sa fie cat mai clare, el pe cine mai place?!