| LaviniaLavinitutza a întrebat:

Am o problema. Un baiat de la scoala ma place dar eu nu il plac pur si simplu pentru ca e tigan dar nu stiu cum sa ii explic asta pentru ca imi este rusine si nu vreau sa il fac sa sufere. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Intr-adevar cand ai pus intrebarea asta mi-am imaginat ca esti in a 3-a sau a 4-a si da motivul este foarte urat dar e bine ca nu vrei sa il faci sa sufere ca altele deci iti pasa happy

Spune-i ca iti place de altcineva sau ca parintii tai nu te lasa sa ai prieten de la varsta asta si ca nu vrei sa-i minti.

13 răspunsuri:
| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

Ii spui NU. Eu nu suport tigani aduc numai probleme. Spune-i acum NU clar si scapa de el, mai bine acum decat altadata pentru ca o sa ii placa mai mult de tine si chiar nu ai cum sa mai scapi de el.

| LondonAnn a răspuns:

Spune-i ca nu iti place pentru ca pur si simplu nu simti nimic pentru el. Deci nu adu vorba despre faptul ca e tigan.

| Felys a răspuns:

Spune-i ca nu este genul tau, sa te lase in pace, ce il tot menajezi atat, oricum tiganii sunt perfizi, spune-i sa duca invartindu-se ca parintii tai nu ti-ar permite sa iesi cu unul din rasa lui

| Elena00100 a răspuns:

Ii poti zice ca nu e genul tau happy.

| LaviniaLavinitutza explică (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Mersi de sfat!

| LaviniaLavinitutza explică (pentru KinderBeeeib):

Mersi de sfat!

| Opincaru_Alexandra_1997 a răspuns:

Pai pentru inceput. spune-i ca ai pe altcineva..sincer..si el are suflet..sa nu fim rau cu el pentru ca este tigan.ii spui ca si el o sa gaseasca pe cineva ca el.

| AndreeaMP a răspuns:

Nu trebuie sa spui ca nu suporti tiganii (deja ar interveni rasismul), ci doar ca nu iti place caracterul lui si vrei sa ramaneti doar prieteni.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru LaviniaLavinitutza):

Bafta papusico.

| darriya a răspuns (pentru AndreeaMP):

Caracterul? cum sa ramana prietenii daca nu-i place caracterul lui?laughing).

| AndreeaMP a răspuns (pentru darriya):

Prieteni* ai vrut sa scrii!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaMP):

Da,am gresit, care-i problema ta?laughing prefer sa nu stiu sa "scriu" (cum zici tu) decat sa vb aiurea ca tinelaughing)