| PDM2000 a întrebat:

Hey:* astazi am iesit la o plimbare cu cea mai buna prietena si cu doi baieti pe care i cunoastem. Mie imi cam place de unu dintre ei e dragut si e de treaba insa eu am si prieten si nu vreau sa il fac sa sufere pentru ca stiu cum este sa suferi dupa o persoana iubita si nu vreau sa sufere din cauza mea... acest baiat cu care am iesit e cam mare are 18 ani iar eu 12 si e cam mare diferenta nu stiu cum sa i spun ca il plac.....si problema e ca si cel mai bun prieten a lui ma place si nu stiu ce sa fac nu vreau sa sufere nici el nici prietenul meu din cauza mea pentru ca mas simti orbil sad
PS: si el are prietena insa e plecata in alta tara!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| whitesensation a răspuns:

Daca nu vrei sa te culci cu ala de 18 ani stai in banca ta cu actualul.

| PDM2000 explică (pentru whitesensation):

Nu a adus nimeni vb de culcat

| whitesensation a răspuns (pentru PDM2000):

Pai crezi ca el nu o sa vrea, ca deja are o varsta nu mai e chiar mic

| Cosmy_Cosmin_1990 a răspuns:

Pai daca iti place de el, dovedesteio, in legatura cu prietenul tau poti sa bagi un text gen " cred ca nu mai am sentimente de dragoste pentru tine... si cred ca sunt indragostita de altcineva. doar momentele cu tine au fost minunate. bla bla, sper sa ramanem prieteni ", dupa asta in legatura cu prietenul baiatului de care iti place nu o sa sufere, pentru ca nu i-ai dat nici un motiv sa sufere

| Reeka a răspuns:

Nu te implica! Gandeste-te doar:
1.el are prietena
2. stiu ca suna dur, dar tu ce crezi, un baiat de 18 ani va vrea doar sa discute despre orele de mate, desenele de pe disney channel, etc cu o fetita de 12 ani sau o sa vrea mai mult de atat?
Esti un copil, nu-ti irosi frumusetea si farmecul de la varsta asta. Nu e gresit sa-ti placa respectivul, dar impune-ti o limita.
Pana si prietenia voastra mi se pare putin derutanta.Un adolescent de 18 ani isi petrece timpul cu fetite de 12 ani..in loc sa iasa cu baietii la o bere, cu fete de varsta lui sau sa se duca cu gasca la piscina.
Ai grija de tine si ai grija ce alegeri faci!

| PDM2000 explică (pentru Reeka):

Nu e chiar asa nu sunt genu sa vorbesc despre denese animate sau ce fac eu la scoala