| Iulicutz_9695 a întrebat:

Am o prolema in ultimul timp incep sa simt ceva pentru o colega de clasa, timp de 8 ani nu am simtit nimic, dar de curand sentimentele pentru ea incep sa se dezvolte. I-am spus ce simt pentru ea dar ea a dat dovada de indiferenta. De curand am aflat ca ea are un prieten cu care e impreuna timp de 4 luni. Ar trebui sa uit de ea?

2 răspunsuri:
| mellyy a răspuns:

Nu este deloc de neinteles faptul ca abia dupa 8 ani incepi sa ai altfel de sentimente fata de ea decat cele pana acum...eu cu iubitul meu am fost in aceeasi clasa in liceu si abia dupa 7 ani s-a intamplat sa simtim mult mai mult unul pentru celalalt,desi eu eram intr-o alta relatie in momentul in care s-a produs apropierea asta intre noi. Acelasi lucru iti spun si eu tie,nu renunta la ceea ce iti doresti cu adevarat pentru nici un motiv,merita sa incerci,insa nu la modul insistent,ea acum stie ce simti tu pentru ea,las-o sa asimileze totul iar in paralel cu adaptarea ei la sentimentele tale poti sa continui sa te comporti normal ca si cum nu i-ai fi spus un lucru atat de important, pentru ca ar fi posibil sa se obisnuiasca prea mult cu atentia deosebita din partea ta, iar tu sa iesi in pierdere.nu conteaza ca are o alta relatie si nici perioada,in asemenea situatii gandesti cu inima, nu cu ratiunea, fi sigur!:*succes

| just4you_4950 a răspuns:

Incearca, poate esti mai bun decat celalalt...n-ai nimic de pierdut, nu?